НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

НКЦПФР схвалила зміни до Порядку ведення реєстру аудиторських фірм

Обговорення

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) на черговому засіданні, яке відбулось 1 березня 2016 року, схвалила доопрацьований проект «Про затвердження Змін до Порядку ведення реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів» (далі – Реєстр).

 

Запропоновані зміни пов’язані, зокрема, з приведенням Порядку у відповідність до Закону України «Про адміністративні послуги»в частині встановлення термінів надання адмінпослуг, необхідності повідомлення заявника про видачу Свідоцтва про внесення до Реєстру, внесення змін до Реєстру та видачі дубліката Свідоцтва, чи отримання нового Свідоцтва у випадку його переоформлення.

 

Загалом Комісія підвищила вимоги до аудиторських фірм, які бажають бути включеними до Реєстру. Крім свідоцтва Аудиторської палати України та мінімальної кількості працюючих за основним місцем роботи аудиторів, аудиторська фірма повинна надавати Комісії свідоцтво про відповідність системи контролю якості, видане Аудиторською палатою України, мати власний веб-сайт та здійснювати аудиторську діяльність не менше 3 років.

 

Крім того, передбачено, що аудиторська фірма у процесі провадження своєї діяльності зобов’язана повідомляти НКЦПФР про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви на внесення до Реєстру та подавати щорічно інформацію про результати своєї роботи.

 

Аудиторська фірма при виконанні завдання з обов’язкового аудиту фінансової звітності підприємства, що становить суспільний інтерес, у разі підозри, що могли мати місце або мали місце порушення, зокрема, шахрайство щодо фінансової звітності такого підприємства, та бездіяльності щодо такого питання, зобов’язана поінформувати листом про це НКЦПФР.

 

Також відтепер аудиторська фірма може бути виключена з Реєстру через відсутність надання аудиторських послуг професійним учасникам ринку цінних паперів протягом 12 місяців, від дати включення в Реєстр.

 

Аудиторські фірми, які у 2013-2015 роках були внесені до Реєстру, протягом 2 місяців з дня набрання чинності нового Порядку, повинні надіслати до Комісії необхідні документи для внесення в Реєстр.

 

Доопрацьований проект змін до Порядку оприлюднено на офіційному веб-сайті НКЦПФР для ознайомлення з ним учасників ринку,і надання протягом 10 днів своїх пропозицій та зауважень.


← Назад

Також цікаво

 • 27.05.2016 НКЦПФР: відбулося розкриття попередніх пропозицій першого етапу тендеру на закупівлю Системи електронного документообігу

  Детальніше →
 • 26.05.2016 НКЦПФР зупинила внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів трьох емітентів

  Детальніше →
 • 26.05.2016 НКЦПФР інформує про результати свого чергового засідання

  Детальніше →
 • 26.05.2016 Дмитро Тарабакін: Шляхом реформ і адаптації європейського законодавства необхідно заново створити довіру до України як юрисдикції

  Детальніше →
 →
Вхід


Зареєструватися

Найближчі події

 • 3 червня відбудеться III Міжнародний форум корпоративних секретарів
  Детальніше →
 • 30 травня – 3 червня в НКЦПФР відбудеться чергова експертна місія GIZ
  Детальніше →
 • 8 – 12 травня НКЦПФР візьме участь у 41-ій щорічній конференції IOSCO
  Детальніше →
 →
Опитування
Вам подобається новий сайт НКЦПФР?