Сайт працює в режимі дослідної експлуатації
Linkedin
Youtube
Документи
ФОРМА ЗВЕРНЕННЯ
Заповніть обов'язкові поля
Невірний формат пошти
Заповніть зворотню адресу
Повідомлення відправлене
Заявник*
Вид звернення*
Адреса*
ПІБ контактної особи*
Наступний крок
Зв'язатися
з нами
28.02.2018

Тимур Хромаєв, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку виступаючи на Українському енергетичному форумі 2018 наголосив:

За два десятиліття в Україні так і не з‘явилися організовані біржові ринки. В країні існує невеликий організований ринок цінних паперів, але ми маємо шість акцій в лістингу фондових бірж, а 98% біржових торгів – це торги державними зобов‘язаннями.

Не має у нас і організованих товарних ринків. В країні зареєстровано 620 товарних бірж, шоста частина яких знаходиться в стані ліквідації. Але це не біржі в європейському розумінні – там немає прозорості, ні на площадках, які торгують енергоносіями, ні на тих, що торгують сільськогосподарською продукцією. Торги на цих площадках базуються на двосторонніх угодах і орієнтуються на індекси і ціни іноземних бірж. Навіть, не зважаючи на те, що ми є країною з потужною сировинною економікою, ми не формуємо ціни та, відповідно, цінові індекси на нашу продукцію. В країні дуже погано розвинена біржова інфраструктура для організованої торгівлі активами.

Саме створенням надійної біржової інфраструктури для ринку капіталу, грошового ринку, товарних ринків, і опікується Комісія. Це ми і намагаємось зробити в законопроекті 7055 про ринки капіталу і регульовані ринки.

Ми не маємо на меті втручатися в діяльність товарних ринків. Наша мета інша – забезпечити фінансовий ринок і товарні ринки надійною біржовою інфраструктурою для організованої торгівлі та якісними фінансовими інструментами.

Створити таку інфраструктуру, яка б гарантувала розрахунок за поставлені активи і поставку цих активів. Не важливо, мова йде про цінні папери, валюту чи товари, або ж ф‘ючерсні контракти на ці активи. Для цього повинні бути прописані в правовому полі належні гарантії, мінімальні ризики, усе повинно бути приведене до чітких, зрозумілих в світі стандартів.

Вкрай важливо, щоб ціноутворення на актив було прозорим і жоден учасник ринку не мав можливості суттєво впливати на ціну або ж взагалі маніпулювати цінами. Для цього інформація про ціни повинна бути публічною, методи збору цієї інформації надійними, а джерела – незаангажованими, і такими яким довіряє ринок. Тоді ціни будуть відображати взаємовідносини всіх учасників ринку.

Якісна інфраструктура сприятиме розвитку ринків. Вона не лише принесе гарантії, прозорі відносини, репрезентативні ціни, а ще дасть учасникам ринків інструменти управляти ціновими ризиками, хеджуватись, відкриє додаткові можливості залучення інвестування, сприятиме стабільності фінансової системи і зменшенню ризиків соціальних потрясінь.

Поділіться записом:
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ
Array ( [998227] => [962435] => [959626] => )
УСІ НОВИНИ
https://www.nssmc.gov.ua/zagruzka-bokovh-zapisey-novosti/?categories=1509&postid=959626
КОНТАКТИ
+38 (044) 254 24 30 (ПРИЙМАЛЬНЯ)
+38 (044) 254 23 77 (ПРЕС-СЛУЖБА)
+38 (044) 254 23 31, +38 (044) 280 40 95 (УПРАВЛІННЯ ДОКУМЕНТООБІГУ)
ВУЛ. МОСКОВСЬКА 8, К.30, М. КИЇВ, 01010
АКТУАЛЬНО

Актуально

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку