Сайт працює в режимі дослідної експлуатації
Linkedin
Youtube
Документи
ФОРМА ЗВЕРНЕННЯ
Заповніть обов'язкові поля
Невірний формат пошти
Заповніть зворотню адресу
Повідомлення відправлене
Заявник*
Вид звернення*
Адреса*
ПІБ контактної особи*
Наступний крок
Зв'язатися
з нами
14.05.2018

Члени Міжнародної організації комісій з цінних паперів (IOSCO), які зустрілися на 43-й щорічній конференції IOSCO у Будапешті минулого тижня, обговорювали проблеми, з якими стикаються регулятори ринків цінних паперів у різних країнах.

В конференції взяли участь 650 регуляторів ринків цінних паперів, представників галузі та учасників фінансових ринків з усього світу.

На своїх засіданнях Рада IOSCO, Комітет IOSCO з питань зростаючих ринків та ринків, що розвиваються (GEM), чотири регіональні комітети та Консультативний комітет з питань партнерів (AMCC) висунули ініціативи, спрямовані на захист інвесторів, забезпечення чесних, ефективних та прозорих ринків та пом’якшення системних ризиків.

Як зауважила Ешлі Олдер, голова правління IOSCO: “На цьому тижні члени IOSCO зробили важливі кроки у вирішенні таких питань, як стійкість ринку, фінансові технології та обмін інформацією між регуляторами ринків цінних паперів, а також проблем захисту інвесторів, ринкової цілісності та фінансової стабільності”.

Захист та обізнаність інвесторів

Члени IOSCO обговорили найбільш ефективні регуляторні підходи в умовах зростання пропозиції токенів (ICO). Найближчим часом будуть розроблені рекомендації, які дозволять допомогти членам організації вирішити внутрішні та транскордонні проблеми, що виникають внаслідок пропозиції токенів, і які можуть вплинути на захист інвесторів або споживачів фінансових послуг.

Правління IOSCO відмітило прогрес у напрямку захисту приватних інвесторів від ризиків, пов’язаних із пропозицією бінарних опціонів та інших позабіржових фінансових продуктів, зокрема з боку неліцензованих фірм на транскордонній основі. Учасники обговорили підходи, які виявилися ефективними на практиці для зменшення ризиків таких продуктів для роздрібних інвесторів.

Зміцнення структурної стійкості ринків капіталу

У сфері управління активами Рада IOSCO обговорила питання діяльності біржових інвестиційних фондів та ризики, які можуть виникнути у їх структурах. Вона також розглянула результати роботи IOSCO з вимірювання кредитного плеча в інвестиційних фондах. Ця робота є частиною зобов’язання IOSCO по розробці відповідних рекомендацій Ради з фінансової стабільності (ФСБ) стосовно потенційних структурних ризиків, пов’язаних з діяльністю з управління активами.

У сфері впровадження стандартів Рада підтримала пропозицію про оцінку послідовності впровадження різними членами IOSCO реформ грошового ринку (MMF) від 2012 року. Реформи MMF є ключовим компонентом зусиль G20, спрямованих на вирішення проблеми тіньової частини банківської системи після глобальної фінансової кризи.

Члени також підтримали пропозицію щодо третього перегляду “Принципів регулювання та нагляду за ринками товарних деривативів”. IOSCO видав зазначені принципи у 2011 році для забезпечення глобального послідовного підходу до нагляду, який має на меті покращити прозорість цін та стримувати маніпулювання ринком на ринках товарних деривативів.

Рішення проблем обміну інформацією

Члени правління IOSCO обговорили наслідки для членів організації “Загального регламенту із захисту даних Європейського Союзу (General Data Protection Regulation, GDPR), який діє в усіх країнах-членах ЄС з 25 травня 2018 року. Рада обговорила, як регламент впливає на обмін інформацією та транскордонне співробітництво між членами IOSCO в рамках Багатостороннього меморандуму про взаєморозуміння (MMoU) і як європейські регулятори продовжуватимуть співпрацювати для вирішення будь-яких питань, які підпадають під дію GDPR.

IOSCO MMoU є основним інструментом, який використовується регуляторами ринків цінних паперів для боротьби з транскордонними порушеннями на фінансових ринках.

Роль ринків цінних паперів у питаннях сталого розвитку та зв’язок із регулювання цінних паперів

Члени правління поділилися своїм досвідом щодо нефінансової звітності, розкриття інформації та інших аспектів сталого фінансування у своїх юрисдикціях. Вони погодилися створити мережу обміну інформацією між членами IOSCO, щоб отримати більше інформації про вплив ринків на сталий розвиток, включаючи аспекти розкриття інформації емітентами та актуальність інформації для прийняття інвестиційних рішень.

Роль регулювання у фінансових технологіях та автоматизації

Рада погодилася запустити мережу Fintech для полегшення обміну інформацією, знаннями та досвідом, пов’язаними з FinTech між членами IOSCO. Фінансова мережа Fintech також буде служити форумом для спільної роботи з регуляторних питань, тенденцій та нових ризиків.

Інавгурація нової ради IOSCO

В середу IOSCO призначив новий склад Ради. Президентом Ради є Ешлі Олдер, Голова Комісії з цінних паперів та ф’ючерсів Гонконгу, Віце-президентом Жан Поль Сервейс, Голова Комісії з фінансових послуг та ринків Бельгії.

Приєднання нових членів до MMoU та EMMoU (Enhanced MMoU)

На щорічній конференції новини членам Багатостороннього меморандуму IOSCO MMoU офіційно були визнані – Центральний банк Вірменії, Головне управління з цінних паперів Домініканської республіки, Комісія з цінних паперів та бірж Замбії. Загальна кількість підписантів склала таким чином 118 з 146 членів IOSCO.

До Розширеного багатостороннього меморандуму EMMoU, який був введений у 2017 році, з більш широкими повноваженнями підписантів, приєднались – Комісія з цінних паперів та інвестицій Австралії (ASIC), Комісія з цінних паперів Британської Колумбії (BCSC), Комісія з цінних паперів та ф’ючерсів Гонконгу (SFC), Валютне управління Сінгапуру (MAS), Управління фінансового нагляду Великої Британії (FCA).

Довідкова інформація

Україна з 1996 року є рядовим членом IOSCO. Упродовж 2015-2017 років НКЦПФР активно працювала над гармонізацією національного законодавства, приведенням його у відповідність до міжнародних і європейських стандартів, зокрема стандартів IOSCO, маючі на меті підписати IOSCO MMoU.

Враховуючи ініціативу, яку проявила Україна, Уповноважений орган IOSCO у лютому 2016 року прийняв резолюцію про включення НКЦПФР до Додатку В IOSCO MMoU. До цього Додатку включаються регулятори, які виявили ініціативу приєднання до меморандуму і стали на шлях удосконалення національного законодавства, але все ще мають функціональні обмеження і прогалини у повноваженнях.

У грудні 2016 року в Києві відбулась міжнародна конференція IOSCO для країн регіону, присвячена обговоренню основних засад та Принципів організації, а також детальному аналізу IOSCO MMoU. Організатором заходу виступила НКЦПФР у співпраці з МВФ, Світовим банком та IOSCO.

У квітні 2017 року у Верховній Раді був зареєстрований проект Закону щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу (реєстраційний 6303). Більшість законодавчих змін, які закладені в цьому законопроекті направлені на імплементацію стандартів IOSCO у національне законодавство і створення умов для приєднання України до IOSCO MMoU.

Поділіться записом:
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ
Array ( [999590] => [992909] => [982102] => )
УСІ НОВИНИ
https://www.nssmc.gov.ua/zagruzka-bokovh-zapisey-novosti/?categories=1294&postid=969450
КОНТАКТИ
+38 (044) 254 24 30 (ПРИЙМАЛЬНЯ)
+38 (044) 254 23 77 (ПРЕС-СЛУЖБА)
+38 (044) 254 23 31, +38 (044) 280 40 95 (УПРАВЛІННЯ ДОКУМЕНТООБІГУ)
+38 (044) 280 85 95 (ЄДИНЕ ВІКНО)
ВУЛ. МОСКОВСЬКА 8, К.30, М. КИЇВ, 01010
АКТУАЛЬНО

Актуально

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку