Сайт працює в режимі дослідної експлуатації
Linkedin
Youtube
Документи
ФОРМА ЗВЕРНЕННЯ
Заповніть обов'язкові поля
Невірний формат пошти
Заповніть зворотню адресу
Повідомлення відправлене
Заявник*
Вид звернення*
Адреса*
ПІБ контактної особи*
Наступний крок
Зв'язатися
з нами
05.07.2018

Нацкомісія з цінних паперів розробляє реформу системи підготовки та атестації фахівців фондового ринку. Це світова практика й обов’язок перед ЄС.

Олексій Соболев, CFA, президент Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine

Тисячі слів написані про те, що професіоналу потрібно регулярно піклуватися про підвищення своєї кваліфікації.
Ми читаємо ці статті, ставимо лайки, ділимося в соціальних мережах і навіть намагаємося виконувати поради.

Відвідуємо конференції, обмінюємося думками з колегами, іноді даємо коментарі журналістам як експерти галузі.

Але як дізнатися, чи справді ти експерт у своїй галузі? Чи можна за кількістю коментарів у ЗМІ судити про професіоналізм експерта?

Це питання турбує багатьох, і для цього придумали сертифікацію фахівців.

Проходиш профільне навчання, складаєш іспити й отримуєш підтвердження кваліфікації. Проте світ змінюється, причому з кожним роком все швидше, і сертифікати, отримані, наприклад, десять років тому, свідчать, що їх власник відмінно розбирався у своїй справі саме десять років тому.

Ви, швидше за все, спробуєте заперечити: практика, отримана в процесі роботи, краща за будь-яке навчання. Це правда, але не для всіх спеціальностей.

Зокрема, для фахівців, що працюють на ринках капіталу, існує об’єктивна необхідність постійного і системного підвищення кваліфікації. Доказ — у всіх країнах існує система контрольованого підвищення кваліфікації.

Якби ви були фахівцем з фондового ринку у США, то навіть після проходження кваліфікаційних іспитів й отримання права працювати з цінними паперами вам довелось би безперервно навчатися за двома програмами: регуляторною (Regulatory Element) з питань регулювання ринку, етики, стандартів продажів і фірмовою (Firm Element), яка включає знання про послуги та операції фірми.

Перевірка знань відбувається щорічно у форматі онлайн-тестування. Воно коштує 55 дол для роботодавця. Якщо фахівець не складе тест протягом року, його ліцензія буде призупинена, якщо не складе протягом двох років — анульована.

У Європі з січня 2018 року регуляторні органи країн-членів ЄС та учасники фондового ринку ведуть активну роботу з удосконалення національних систем атестації і сертифікації відповідно до вимог “Керівних принципів оцінки знань і компетенцій Європейської організації з цінних паперів і ринків” — ESMA.

Ці вимоги зводяться до забезпечення кожним роботодавцем системи безперервного професійного розвитку персоналу, який працює з клієнтами.

Фахівці фондового ринку після отримання відповідної кваліфікації зобов’язані раз на рік проходити внутрішню або зовнішню оцінку потреб у навчанні та підвищенні кваліфікації, а державний регулятор у кожній країні ЄС має право в будь-який момент попросити надати йому матеріали, що підтверджують знання Цивільного та Господарського кодексів і стандартів професійної етики.

З огляду на курс на європейську інтеграцію України, принципи ESMA враховані в реформі системи підготовки та атестації фахівців фондового ринку, яку розробляє і впроваджує Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку за підтримки проекту USAID “Трансформація фінансового сектору” та асоціації CFA Society Ukraine.

Завдання реформи — не лише суттєве оновлення програм навчання фахівців, а й внесення елементів професійної етики і контрольованого підвищення кваліфікації.

Наостанок додам, що інститут підвищення кваліфікації існує у всіх країнах з розвиненим фондовим ринком і поступово починає бути обов’язковим згідно з вимогами національних регуляторів. Головна причина — підвищення рівня захисту інвесторів та сприяння конкуренції на фондовому ринку.

Регулярна переатестація — це, звичайно, дискомфорт для учасників українського фондового ринку. Однак на другій чаші терезів — довіра інвесторів, які дуже потрібні економіці, а отже — самим учасникам фондового ринку.

Цей текст відображає особистий погляд автора на питання і не є офіційною позицією Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Джерело: Економічна правда

Поділіться записом:
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ
Array ( [980316] => [980146] => [979831] => )
УСІ НОВИНИ
https://www.nssmc.gov.ua/zagruzka-bokovh-zapisey-novosti/?categories=1295&postid=980316
КОНТАКТИ
+38 (044) 254 24 30 (ПРИЙМАЛЬНЯ)
+38 (044) 254 23 77 (ПРЕС-СЛУЖБА)
+38 (044) 254 23 31, +38 (044) 280 40 95 (УПРАВЛІННЯ ДОКУМЕНТООБІГУ)
+38 (044) 280 85 95 (ЄДИНЕ ВІКНО)
ВУЛ. МОСКОВСЬКА 8, К.30, М. КИЇВ, 01010
АКТУАЛЬНО

Актуально

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку