Сайт працює в режимі дослідної експлуатації
Linkedin
Youtube
Документи
ФОРМА ЗВЕРНЕННЯ
Заповніть обов'язкові поля
Невірний формат пошти
Заповніть зворотню адресу
Повідомлення відправлене
Заявник*
Вид звернення*
Адреса*
ПІБ контактної особи*
Наступний крок
Зв'язатися
з нами
26.07.2018

20 липня 2018 року відбулось чергове засідання Ради з фінансової стабільності за участі Голови Національного банку України Якова Смолія, в.о. Міністра фінансів України Оксани Маркарової, Голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимура Хромаєва, голови Національної комісії що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) Ігоря Пашка, директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтина Ворушиліна, а також першого заступника Голови Національного банку Катерини Рожкової, заступника Міністра фінансів Юрія Гелетія та інших представників зазначених установ.

Затримка з відновленням співпраці з МВФ – ключовий ризик для фінансової стабільності

На початку зустрічі члени Ради традиційно обговорили ризики для стабільності фінансової системи. Так, Рада підкреслила, що здійснення структурних реформ, що передбачені програмою співпраці з МВФ, є вкрай важливим для макрофінансової стабільності та доступу до фінансування від МВФ та інших міжнародних партнерів. Це особливо важливо для збереження попиту на українські суверенні зобов’язання в умовах глобальної тенденції виходу інвесторів з активів ринків, що розвиваються, та з огляду на необхідність здійснювати значні за обсягом виплати за зовнішнім державним боргом протягом наступних двох років.

При цьому, розглядаючи поточну макроекономічну ситуацію в цілому, Рада підкреслила прискорення темпів економічного зростання з початку року на тлі активного приватного споживання та інвестиційного попиту, а також стабільну ситуацію на валютному ринку та сповільнення темпів інфляції.

Координація фіскальної та монетарної політики

Значну увагу учасники засідання приділили питанню координації фіскальної і монетарної політик. Національний банк підкреслив, що має намір уникати будь-яких форм фіскального домінування, у тому числі прямої або непрямої підтримки бюджетних видатків. Мінфін наголосив на необхідності інтенсифікації співпраці між НБУ і Мінфіном в контексті координації ініціатив в сфері монетарної і фіскальної політик. Члени РФС підтримали необхідність подальшої реалізації реформ для забезпечення цінової і фінансової стабільності.

Законодавче врегулювання операцій з криптовалютами

В ході засідання Ради Голова НКЦПФР презентував концепцію державного регулювання операцій з криптовалютами в Україні.

Запропонований підхід окреслює правовий статус криптовалют та токенів як виду фінансових інструментів. Регулятором ринкукриптовалют визначається НКЦПФР. Документом визначено також роль та функції інших державних органів (НБУ, Міністерство фінансів (ДФС), Держфінмон) у регулюванні обігу таких інструментів, питання ліцензування учасників операцій, розкриття інформації, тощо.

Рада з фінансової стабільності в цілому підтримала запропоновану концепцію.

Тимур Хромаєв, Голова Комісії, зазначив: “Це важливий перший крок, який підтверджує готовність держави працювати над формуванням законодавчої, нормативної баз, що забезпечить прозорість та якість відносин інвесторів і учасників ринку з криптовалютами”.

Врегулювання проблеми непрацюючих кредитів та боргового навантаження на ФГВФО

У фокусі уваги Ради з фінансової стабільності також залишалась проблема непрацюючих кредитів (NPLs) у державних банках.

З метою практичної реалізації заходів, що спрямовані на вирішення проблеми NPLs в державному банківському секторі, РФС підтримала пропозицію Міністерства фінансів створити в рамках РФС Спеціальний незалежний комітет з врегулювання NPLs. Окрім того, Рада з фінансової стабільності розглянула та погодила запропонований Фондом гарантування вкладів фізичних осіб план дій з врегулювання боргового навантаження на Фонд, що дозволить в майбутньому уникнути його потенційної неплатоспроможності.

Довідково про Раду з фінансової стабільності

Раду з фінансової стабільності створено у березні 2015 року указом Президента України. До її складу входять за посадами Голова Національного банку України, Міністр фінансів України (співголови Ради), Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, директор-розпорядник ФГВФО, заступник Голови Національного банку України, заступник Міністра фінансів України.

Рада є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави. Наступне чергове засідання Ради заплановане на жовтень поточного року.

Джерело: НБУ

Поділіться записом:
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ
Array ( [1016231] => [1003597] => [1002141] => )
УСІ НОВИНИ
https://www.nssmc.gov.ua/zagruzka-bokovh-zapisey-novosti/?categories=1304,1116&postid=983409
КОНТАКТИ
+38 (044) 254 24 30 (ПРИЙМАЛЬНЯ)
+38 (044) 254 23 77 (ПРЕС-СЛУЖБА)
+38 (044) 254 23 31, +38 (044) 280 40 95 (УПРАВЛІННЯ ДОКУМЕНТООБІГУ)
+38 (044) 280 85 95 (ЄДИНЕ ВІКНО)
ВУЛ. МОСКОВСЬКА 8, К.30, М. КИЇВ, 01010
АКТУАЛЬНО

Актуально

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку