Сайт працює в режимі дослідної експлуатації
Linkedin
Youtube
Документи
ФОРМА ЗВЕРНЕННЯ
Заповніть обов'язкові поля
Невірний формат пошти
Заповніть зворотню адресу
Повідомлення відправлене
Заявник*
Вид звернення*
Адреса*
ПІБ контактної особи*
Наступний крок
Зв'язатися
з нами
31.07.2018

24 листопада 2018 року набирає чинності Закон №6141 щодо номінального утримувача. Його прийняття стало важливим кроком для реформування інфраструктури фондового ринку України, ініціатором якого виступив НДУ. Наразі НКЦПФР формує робочу групу з метою розробки підзаконних актів, необхідних для впровадження Закону. Вже в грудні 2018 роки великі іноземні інвестори можуть значно збільшити свою активність на фондовому ринку України.

Набуття чинності Закону №6141 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» 24 листопада 2018 року передбачає введення в українське правове поле концепції номінального утримувача. Цей інститут дозволяє глобальним фінансовим установам, що надають послуги з обслуговування активів в усьому світі (глобальним кастодіанам), відкривати в Україні рахунки номінального утримувача в цінних паперах для іноземних інвесторів, які бажають вкласти гроші в українську економіку. Імплементація закону важлива для забезпечення сприятливого інвестиційного клімату.

«Це перший вагомий крок до інтеграції інфраструктури фондового ринку України до міжнародної інфраструктури ринку капіталу, – говорить Андрій Супрун, Начальник управління депозитарної діяльності Національного банку України. – Наступним кроком мають стати повноцінні кореспондентські відносини депозитарію НБУ з міжнародним депозитарієм».

 

«Український пост-трейдинг не реформувався вже протягом 20 років. Для реалізації стратегії 2020 і модернізації інфраструктури фондового ринку важливо привести його до європейських норм, – говорить Міндаугас Бакас, Голова Правління Національного депозитарію України. – Підписання – це перший важливий етап. Наступний крок – підвищення якості послуг для учасників ринку до рівня європейських фінансових установ. Ухвалення Закону щодо номінального утримувача усуває серйозну перешкоду на шляху іноземних вкладень в український фондовий ринок. Для його успішного впровадження нам необхідно виконати велику роботу за участю українських та іноземних гравців. До набуття чинності Закону залишається 4 місяці. Вважаю, що вже в цьому році можна буде побачити перші результати».

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України прийняла рішення щодо створення робочої групи, яка розробить підзаконні акти, необхідні для впровадження Закону. Крім представників НКЦПФР до неї увійдуть учасники від Верховної Ради України, Національного банку України, Національного депозитарію України, Державної служби фінансового моніторингу України, Центру Протидії Корупції.

«Ми сподіваємося, що до робочої групи по розробці нормативних актів, необхідних для імплементації Закону щодо сприяння залученню іноземних інвестицій, увійдуть усі зацікавлені та небайдужі до змін на ринку капіталу, – зазначає Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв. – Регулятор зацікавлений у оперативній та конструктивній співпраці всіх учасників цього процесу».

В НДУ повідомляють, що для інформування іноземних інвесторів про зміни в українському законодавстві планується низка зустрічей з представниками провідних світових фінансових установ.

Заплановано, що Закон №6141 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» набуває чинності 24 листопада 2018 року.

Нагадаємо, що розробка Закону №6141 проходила в рамках реформування інфраструктури фондового ринку України, запланованого в Стратегії сталого розвитку «Україна-2020». НДУ дякує авторам законопроекту народним депутатам України Павлу Різаненку, Михайлу Довбенко, Максиму Полякову та Руслану Демчаку.  Ініціаторами законопроекту виступили: Національний депозитарій України (НДУ), Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) і Національний банк України (НБУ).  Висловлюємо подяку за підтримку учасникам ринку ICU, Citi Bank, Raiffeisen Bank Aval, Dragon Capital, Інвестиційній Групі УНІВЕР, ECSDA, Association of Global Custodians.

Джерело: НДУ

 

Поділіться записом:
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ
Array ( [1016231] => [1003597] => [1002141] => )
УСІ НОВИНИ
https://www.nssmc.gov.ua/zagruzka-bokovh-zapisey-novosti/?categories=1304,1116&postid=984300
КОНТАКТИ
+38 (044) 254 24 30 (ПРИЙМАЛЬНЯ)
+38 (044) 254 23 77 (ПРЕС-СЛУЖБА)
+38 (044) 254 23 31, +38 (044) 280 40 95 (УПРАВЛІННЯ ДОКУМЕНТООБІГУ)
+38 (044) 280 85 95 (ЄДИНЕ ВІКНО)
ВУЛ. МОСКОВСЬКА 8, К.30, М. КИЇВ, 01010
АКТУАЛЬНО

Актуально

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку