Сайт працює в режимі дослідної експлуатації
Linkedin
Youtube
Документи
ФОРМА ЗВЕРНЕННЯ
Заповніть обов'язкові поля
Невірний формат пошти
Заповніть зворотню адресу
Повідомлення відправлене
Заявник*
Вид звернення*
Адреса*
ПІБ контактної особи*
Наступний крок
Зв'язатися
з нами
03.12.2019

Зниження ставки дохідності за 4-річними ОВДП до 12,4% на останньому аукціоні Міністерства фінансів в листопаді є дуже важливою передумовою для підвищення активності на ринку корпоративних облігацій. Про це під час виступу на Ukrainian Wealth Management Forum 2019  сказав Член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Дмитро Тарабакін.

«В Україні відбуваються дуже здорові процеси на ринку державних облігацій. Останній аукціон Мінфіну показав, що дохідність за 4-річними інструментами знизилась до 12,4%. Ми бачимо динаміку зниження ставок як за довгостроковими, так і короткостроковими облігаціями», – зауважив Дмитро Тарабакін під час виступу.

За його словами, на даний момент обсяг ОВДП у власності нерезидентів сягнув 100 мільярдів гривень, причому помітне збільшення цієї цифри протягом останніх місяців відбулося завдяки встановленню «прямого лінку з Clearstream».

«Для фізичних осіб ОВДП стають альтернативою банківського депозиту. До того ж держава створила пільги по оподаткуванню для цього інструменту. Інвестор не платить податок на прибуток. І, до того ж, має можливість диверсифікувати свій ризик від будь-яких проблем в банківській системі. Але поки не всі компанії на ринку готові працювати з масовим покупцем. Витрати на зберігання залишаються на достатньо високому рівні. В результаті, для того, щоб ці інвестицій мали зиск, для інвестицій в доларах США мінімум становить приблизно 50 тисяч, а для інвестицій в гривні – це 1 мільйон гривень. Втім, я впевнений, що ситуація тут буде змінюватися. Ми бачимо, що банки активно рухаються до  зниження витрат, щоб розширити можливості залучення клієнтів», – охарактеризував ситуацію Член НКЦПФР.

Дмитро Тарабакін запевнив, що після першого публічного випуску облігацій, який нещодавно здійснив Таскомбанк, на ринок боргового капіталу вийде ще декілька емітентів.

Цій тенденції сприятимуть майбутні зміни законодавства, зокрема законопроект №2284, який очікує розгляду у Верховній Раді. Цей законопроект створює базис для появи нових випусків корпоративних і муніципальних облігацій.

«Випущені за новою процедурою корпоративні облігації забезпечать кращий захист їх власникам і повернуть довіру інвесторів до цього фінансового інструменту. Мова йде про запровадження таких механізмів як збори власників облігацій для контролю за станом виконання своїх обов’язків емітентом, і адміністратора за випуском, який полегшить колективні дії власників облігацій», – додав Дмитро.

Презентацію Дмитра Тарабакіна можна переглянути за лінком: http://bit.ly/37Tpszk

Поділіться записом:
НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ
Array ( [1159073] => [1157091] => [1154867] => )
УСІ НОВИНИ
https://www.nssmc.gov.ua/zagruzka-bokovh-zapisey-novosti/?categories=1488,1304,1116&postid=1154867
КОНТАКТИ
+38 (044) 280 85 95 (ЄДИНЕ ВІКНО)
+38 (044) 254 23 31, +38 (044) 280 40 95 (УПРАВЛІННЯ ДОКУМЕНТООБІГУ)
+38 (044) 254 23 77 (ПРЕС-СЛУЖБА)
ВУЛ. МОСКОВСЬКА 8, К.30, М. КИЇВ, 01010
АКТУАЛЬНО

Актуально

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку