- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

Додаток I. Україна: Меморандум про економічну і фінансову політику

Загальна інформація про документ

Дата затвердження:
04.04.2017
Тема:
Аудиторські фірми
Категорія:
Меморандум
Статус:
Втратив чинність
Видавець:
Верховна Рада України
Дата вступу в силу:
04.04.2017

Змiст документу

Додаток I. Україна: Меморандум про економічну і фінансову політику

 

16. Ми беремо на себе зобов’язання створити потужну нормативно-правову базу для ринків цінних паперів і небанківських кредитно-фінансових установ, а також банків. Для цього:

 

a. Ми збільшуємо повноваження, незалежність та інституційну спроможність Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) з метою, перш за все, дозволити їй стати підписантом Багатостороннього меморандуму про взаєморозуміння МОКЦП. Для досягнення цієї мети ми будемо прагнути отримати до кінця квітня 2017 р. схвалення Верховною Радою законодавства, що відповідає цілям, викладеним в підпунктах а-j пункту 22 Меморандуму про економічну і фінансову політику від 1 вересня 2016 р.

b. За сприяння міжнародних донорів, НКЦПФР реформує свою внутрішню структуру і процедури. Зокрема, на заміну галузевій вводиться функціональна структура. Подальша реструктуризація ключових процесів, включаючи механізми управління, процедури прийняття рішень, відповідальності, систем внутрішнього контролю і попередженню операційних ризиків буде розроблена і впроваджена протягом наступних 18 місяців. З цією метою, до кінця квітня 2017 року ми погодимо з експертами МВФ план дій з чіткими квартальними цільовими показниками.

c. Обов’язки нагляду за цілою низкою фінансових посередників будуть передані з Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (НКФП), до НБУ і НКЦПФР. Зокрема, НБУ нестиме відповідальність за регулювання та нагляд за страховими і лізинговими компаніями, кредитними спілками, кредитними бюро й іншими небанківськими кредиторами, ломбардами та іншими фінансовими компаніями, а НКЦПФР нестиме відповідальність за регулювання і нагляд за приватними пенсійними фондами, емітентами іпотечних сертифікатів, фондами для фінансування будівництва та фондами операцій з нерухомістю. Відповідний законопроект був схвалений Верховною Радою в першому читанні в липні 2016 року, ми працюємо над тим, щоб забезпечити прийняття цього закону у другому читанні до кінця березня 2017 року та імплементувати в повному обсязі до кінця грудня 2017 року.

d. Для поліпшення функціонування фінансових ринків, підвищення прозорості та якості розкриття інформації емітента, а також скорочення масштабів корупції та шахрайства ми приймемо новий Закон про аудиторську діяльність і переглянутий Закон про бухгалтерський облік, розроблені на основі стандартів ЄС. Ці закони, які були розроблені за сприяння з боку ЄС і Світового банку, приведуть бухгалтерську базу України в цілому у відповідність до директиви ЄС про бухгалтерський облік і створять нову структуру з нагляду за аудиторською професією, зберігаючи повноваження НБУ і НКЦПФР встановлювати додаткові стандарти для аудиторів банків та інших регульованих організацій (професійних учасників ринку та емітентів) у прозорий спосіб. Ці закони будуть прийняті до кінця липня 2017 року.

 

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами