- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

Положення про Комісію з оцінки корупційних ризиків Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Загальна інформація про документ

№:
27
Дата затвердження:
17.02.2017
Тема:
Запобігання корупції
Категорія:
Положення
Видавець:
НКЦПФР

Змiст документу

ПОЛОЖЕННЯ

про Комісію з оцінки корупційних ризиків Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

 

  1. Комісія з оцінки корупційних ризиків Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку створена з метою ідентифікації (виявлення) корупційних ризиків в діяльності НКЦПФР та включення зазначених ризиків до Антикорупційної програми НКЦПФР.
  2. Комісія з оцінки корупційних ризиків у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, Положенням про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, постановами Верховної Ради України, Указами та розпорядженнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України, а також іншими актами та цим Положенням.
  3. У цьому Положенні вживаються терміни  зазначенні та наведені у Законі України “Про запобігання корупції”, Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції  12.2016  № 126, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за
    № 1718/29848 та Методичних рекомендацій щодо підготовки антикорупційних програм органів влади затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 19.01.2017 року № 31.
  4. Під час ідентифікації корупційних ризиків Комісією з оцінки корупційних ризиків визначаються вразливі до ризиків сфери діяльності, окремі функції та завдання. Ідентифікація корупційних ризиків проводиться шляхом дослідження (аналізу) зовнішнього та внутрішнього середовища НКЦПФР на предмет виявлення чинників корупційних ризиків у нормативно-правових актах і організаційно-управлінській діяльності НКЦПФР.
  5. Комісія з оцінки корупційних ризиків відповідно до об’єктів оцінки корупційних ризиків складає робочий план, який затверджує голова Комісії з оцінки корупційних ризиків . У робочому плані відображається інформація про:

об’єкти оцінки корупційних ризиків;

джерела інформації для проведення оцінки корупційних ризиків;

методи та способи оцінки корупційних ризиків;

осіб, відповідальних за проведення оцінки корупційних ризиків, по кожному об’єкту;

строки проведення оцінки корупційних ризиків по кожному об’єкту.

  1. Комісія з оцінки корупційних ризиків має право:

отримувати від інших структурних підрозділів НКЦПФР інформацію і матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань;

залучати працівників  інших структурних підрозділів НКЦПФР (за погодженням з їх керівниками), які не є членами Комісії з оцінки корупційних ризиків, але які можуть надати корисну інформацію для більш об’єктивної та якісної оцінки корупційних ризиків до розгляду питань, що належать до їх компетенції;

у разі виявлення за результатами оцінки корупційних ризиків зовнішніх корупційних ризиків, які полягають у недосконалості нормативно-правових актів, суб’єктом прийняття яких не є НКЦПФР, виявлені корупційні ризики та пропозиції щодо їх усунення (мінімізації) направляти до Національного агентства з питань запобігання корупції.

  1. Склад Комісії з оцінки корупційних ризиків затверджується Головою НКЦПФР. У складі Комісії з оцінки корупційних ризиків  обов’язково призначається голова та секретар Комісії з оцінки корупційних ризиків.  До складу Комісії з оцінки корупційних ризиків  можуть залучатися за згодою, представники громадськості, експерти, які володіють знаннями про внутрішнє і зовнішнє середовище НКЦПФР та мають досвід роботи у цій сфері.
  2. На різних етапах проведення оцінки корупційних ризиків можуть бути залучені інші працівники структурних підрозділів НКЦПФР, які не є членами Комісії з оцінки корупційних ризиків з оцінки корупційних ризиків, але можуть надати корисну інформацію для більш об’єктивної та якісної оцінки корупційних ризиків.
  3. Організаційною формою роботи Комісії з оцінки корупційних ризиків є засідання. Засідання веде голова Комісії з оцінки корупційних ризиків. Засідання  вважається правомочним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.
  4. Голова Комісії з оцінки корупційних ризиків:

здійснює керівництво діяльністю Комісії з оцінки корупційних ризиків;

визначає та затверджує порядок денний засідань Комісії з оцінки корупційних ризиків;

забезпечує усім присутнім на засіданні членам Комісії з оцінки корупційних ризиків  можливість узяти участь в обговоренні питань порядку денного та висловити свою думку.

  1. Секретар Комісії з оцінки корупційних ризиків:

інформує членів Комісії з оцінки корупційних ризиків  та запрошених осіб про дату, час і місце проведення засідання  та порядок денний;

оформлює протоколи засідання Комісії з оцінки корупційних ризиків ;

за дорученням голови Комісії з оцінки корупційних ризиків  виконує інші завдання, що стосуються забезпечення роботи Комісії з оцінки корупційних ризиків.

  1. Члени Комісії з оцінки корупційних ризиків зобов’язані:

брати участь у засіданнях Комісії з оцінки корупційних ризиків;

вивчати матеріали, подані на розгляд Комісії з оцінки корупційних ризиків;

бути неупередженими та об’єктивними;

не допускати конфлікту інтересів;

не допускати розголошення конфіденційної інформації, що стала їм відома у зв’язку з виконанням своїх функцій;

користуватися в установленому порядку відповідними інформаційними базами даних НКЦПФР та іншими технічними засобами;

брати участь у голосуванні з питань, що винесені на розгляд Комісії з оцінки корупційних ризиків.

  1. Рішення Комісії з оцінки корупційних ризиків приймається простою більшістю голосів, яке оформлюється протоколом засідання. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії з оцінки корупційних ризиків.
  2. Засідання Комісії з оцінки корупційних ризиків оформлюється протоколом, який підписується головою та секретарем, не пізніше ніж протягом трьох робочих днів після проведення засідання і зберігається в уповноваженому підрозділі з питань запобігання корупції НКЦПФР.
  3. У протоколі зазначається список присутніх на засіданні Комісії з оцінки корупційних ризиків, питання, які розглядалися, та рішення, прийняті за результатами обговорення відповідного питання, із зазначенням результатів голосування. Кожен член Комісії з оцінки корупційних ризиків  має право внести до протоколу свої пропозиції та зауваження щодо питання, яке розглядалось на засіданні.
  4. За результатами оцінки корупційних ризиків у НКЦПФР Комісія з оцінки корупційних ризиків готує звіт, який затверджується головою Комісії з оцінки корупційних ризиків та включається до антикорупційної програми НКЦПФР на відповідний рік.
  5. Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків повинен містити:

опис ідентифікованих корупційних ризиків, чинників корупційних ризиків та можливих наслідків корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією;

пропозиції щодо заходів із усунення (зменшення) рівня виявлених корупційних ризиків.

  1. Положення набуває чинності з дати його затвердження.
  2. У разі невідповідності будь-якої частини Положення чинному законодавству України, в тому числі у зв’язку з прийняттям нових нормативно-правових актів, це Положення буде діяти лише у тій частині, яка не суперечитиме чинному законодавству України.

 

Начальник управління роботи

з персоналом  та запобігання корупції                                                                                                                                                             Ю. Тимощук

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами