14.12.2021

Верховна Рада України на пленарному засіданні 14 грудня 2021 року прийняла у першому читанні проєкт Закону України про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків» та деяких інших законодавчих актів України (реєстраційний No 5865 від 26.08.2021). НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) в цілому підтримує законопроєкт, внесений на розгляд парламенту народними депутатами України Гетманцевим Д.О. та іншими, і зауважує на низці доопрацювань, яких потребує документ. 

«Ми дякуємо пану голові комітету з питань фінансової, митної і податкової політики за увагу і законодавчу ініціативу щодо регулятора, а депутатам – за його підтримку, – зазначає Руслан Магомедов, Голова НКЦПФР. – Проте до другого читання ми разом маємо вдосконалити законопроєкт. Це необхідно для того, щоб Комісія могла виконувати функції з належного, ефективного, справедливого регулювання ринку, покладені Президентом. До того ж, набуття інституційної незалежності, яка передбачена проєктом закону, допоможе державі отримати необхідну допомогу від МВФ». 

Мова йде про ряд доопрацювань. Зокрема, у Комісії має бути чітко визначений перелік функцій з можливістю переглядати периметр регулювання, аби не допустити патових ситуацій. Також акти Комісії не повинні потребувати узгодження або схвалення органами державної влади та іншими юридичними особами, натомість, НКЦПФР пропонує створення координаційної ради за участі ринкової спільноти. «Це дозволить наповнити документи більшою експертизою та пришвидшити виконання завдань Нацкомісією із запровадження другого рівня пенсійної реформи, регулювання ринку віртуальних активів та інших задач сучасного фінансового світу», – наголосив пан Магомедов. 

«Комісія цілком підтримує необхідність удосконалення законодавства в частині регулювання ринку капіталу та організованих товарних ринків. Ми, як і парламентарі, прагнемо разом з тим забезпечення інституційної та фінансової незалежності Комісії, а як наслідок – розвитку фінансової системи в державі і захисту прав інвесторів», – підсумував Голова Комісії.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами