03.09.2019

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) на вимогу суду поновила дію ліцензії ТОВ «ТАСК-БРОКЕР» на провадження професійної діяльності на фондовому ринку та подала касаційну скаргу до Верховного суду на рішення апеляційної інстанції.

Нагадаємо, у відношенні ТОВ «ТАСК-БРОКЕР» 27 грудня 2018 року Комісія зафіксувала правопорушення у вигляді умисних дій, що мали ознаки маніпулювання на фондовому ринку, та застосувала санкцію у вигляді штрафу у розмірі 170 тисяч гривень. У зв’язку з несплатою компанією штрафу протягом трьох місяців 17 травня 2019 року Комісія зупинила дію ліцензії ТОВ «ТАСК-БРОКЕР».

ТОВ «ТАСК-БРОКЕР» оскаржило рішення Комісії в суді. 23 травня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв рішення задовольнити позов компанії та визнати протиправною постанову Комісії. Згодом, 1 серпня 2019 року, Шостий апеляційний адміністративний суд, розглянувши апеляційну скаргу Комісії, підтвердив рішення суду першої інстанції.

Комісія наголошує, що суд прийняв рішення перевести справу у письмове провадження, в результаті чого Комісія була позбавлена можливості надати пояснення щодо викладених нею доводів по всім встановленим фактам маніпулювання в діях ТОВ «ТАСК-БРОКЕР».

Минулого тижня Комісія подала касаційну скаргу на рішення апеляційного суду, в якій наголосила на ігноруванні судами першої та другої інстанції суттєвих обставин справи.

Інформація по справі ТОВ «ТАСК-БРОКЕР»

Комісією були встановлені факти маніпулювання щодо цінних паперів трьох емітентів ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», ПАТ «Ясинівський коксохімічний завод», ПАТ «ДТЕК Західенерго» у період з 05.01.2016 року по 22.09.2016 року на фондовій біржі «ПФТС». В цей період ТОВ «ТАСК-БРОКЕР» неодноразово протягом торговельного дня укладав угоди з цінними паперами зазначених емітентів майже в усіх випадках з одним й тим самим контрагентом. Такі дії компанії впливали на інформацію про підсумки торгів на фондовій біржі «ПФТС» і, відповідно, призводили до спотворення даних про обсяги торгів і ціну, та вводили в оману інших учасників ринку.

Інформація щодо протидії маніпулюванню на фондовому ринку

Загалом за період 2016-2019 рр. НКЦПФР було порушено 173 справи за фактами маніпулювання на фондовому ринку (в подальшому в процесі правозастосування вони були об’єднані у 74 справи). За результатами розгляду цих справ складені відповідні постанови і застосовані санкції по 55 справах (анульована ліцензія на професійну діяльність – 11, накладено штрафів – 44). 19 справ було закрито.

За цей же період судами була розглянута 31 справа по оскарженню постанов НКЦПФР про накладення санкцій за маніпулювання на фондовому ринку. За результатами розгляду цих справ прийнято 14 рішень на користь Комісії, 7 рішень на користь суб’єктів фондового ринку. Наразі розгляд 8 справ триває. 2 справи були закриті у зв’язку з припиненням товариства.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами