- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

21.09.2023

Вчора, 20 вересня 2023 року, у медіацентрі ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» відбувся круглий стіл на тему: «Експортний потенціал деревообробної галузі України». На заході, який зібрав українських деревообробників, представників громадських асоціацій галузі, державних організацій та торгових представників дипломатичних місій з понад 15 закордонних країн, був присутній й Член НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку) Арсен Ільін.

Також учасниками кругло столу стали: виконавчий директор ДП «Ліси України» Ігор Лицур, Голова ГС «АДПУ» Павло Васильєв, заступник генерального директора Української енергетичної біржі Костянтин Шевчук, заступник директора Асоціації «Біржові та електронні майданчики» Олексій Петрашко та інші.

НКЦПФР всіляко підтримує деревообробну галузь та сприяє її розвитку. Експорт продукції українських виробників є одним з фундаментальних питань сьогодення. Тому Арсен Ільін зазначив, що даний захід є вагомим кроком для подальшого тісного співробітництва з закордонними колегами.

«Враховуючи нові повноваження Комісії на товарних ринках, суттєву роботу по налагодженню співпраці з Державним агентством з лісових ресурсів, величезну внутрішню роботу ліцензованих професійних учасників, Україна зараз має інструмент, що дозволяє прозоро та ефективно реалізовувати деревину і пиломатеріали на конкурентних засадах. А також бути впевненим, що розрахунки відбудуться згідно з умовами контракту, а весь шлях деревини буде ретельно відстежуватися від заготівлі до реалізації» – зазначив Арсен Ільін.

Пан Ільін додав, що цей механізм однаково ефективно працює як з внутрішніми, так і зовнішніми покупцями. Надалі планується розширення кількості продуктів для того, щоб запропонувати ринку довгострокові контракти. Наразі цей інструмент є моделлю, реалізованою на одному з товарних ринків, але він може бути використаний для інших товарних ринків як в середині України, так і на аналогічних ринках за її межами. «Попит на це є, маємо інформацію від колег з Польщі про їх зацікавленість тим, як саме організована торгівля деревиною і пиломатеріалів в Україні», – відзначив Член НКЦПФР.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами