- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

07.10.2021

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) послідовно виступає за належне регулювання всіх сфер фінансового та товарних ринків, в тому числі і галузі віртуальних активів. І тому підтримує запропоновані Президентом України зміни до Закону про віртуальні активи.

Закон визначає засади державного регулювання обігу віртуальних активів та запровадження механізму нагляду в цій сфері. Однак, редакція Закону має ряд недоліків та неузгодженостей.

Зокрема, світова практика говорить про те, що регулювання діяльності з організації торгівлі та обігу віртуальних активів здійснюється регуляторами фінансових ринків. Аналіз міжнародного досвіду регулювання віртуальних активів свідчить про те, що певні види віртуальних активів за своєю економічною сутністю містять ознаки, характерні для фінансових інструментів. Відповідно регулювання процедур емісії таких видів віртуальних активів має здійснюватись регуляторами фінансових ринків. Оскільки ця функція є притаманною саме для них, враховуючи їхній досвід регулювання ринків інших фінансових інструментів (цінних паперів та деривативних контрактів) та нагляду за дотриманням вимог законодавства з метою захисту прав інвесторів і недопущення шахрайства.

Таке регулювання, зокрема, має бути спрямовано на уникнення адміністративного арбітражу регулювання способів залучення коштів та здійснення інвестицій.

«Перш за все, ми маємо забезпечити дієвий захист законних інтересів інвесторів на ринку віртуальних активів та відповідний контроль за особами, які здійснюють пропозицію віртуальних активів та надають послуги, пов’язані з їхнім оборотом. Тому Україна вже найближчим часом має отримати чітке законодавче визначення віртуальних активів, належне регулювання цих активів та нагляд за ними. Комісія готова співпрацювати на цьому штяху з колегами з інших міністерств та відомств та всіма зацікавленими сторонами», — зазначив Руслан Магомедов, Голова НКЦПФР.

Верховна Рада прийняла Закон України «Про віртуальні активи» від 08 вересня 2021 року (законопроєкт № 3637), до якого 05 жовтня 2021 року Президент України запропонував свої пропозиції та повернув депутатам на доопрацювання.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами