- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

Звіт про періодичне відстеження результативності рішення НКЦПФР від 13.08.2013 №1464

Основна інформація

Назва звіту:
Звіт про періодичне відстеження результативності рішення НКЦПФР від 13.08.2013 №1464
Виконавець заходів з відстеження:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
Тип відстеження:
Періодічне
Стан заходу:
Виконано
Строк виконання заходів з відстеження (начало):
18.11.2017
Строк виконання заходів з відстеження (кінець):
18.12.2017
Цілі прийняття акта:

Нормативний документ розроблений відповідно до пункту 17 частини другої статті 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та з метою забезпечення контролю за діяльністю осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами.

Основною метою, на досягнення якої спрямований зазначений нормативно – правовий акт, є сприяння підвищенню ефективності проведення сертифікації, підвищенню відповідальності за здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів та запобігання порушень законодавства України про цінні папери сертифікованими особами.

Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

Враховуючи цілі регулювання, для відстеження результативності регуляторного акта були визначені такі показники результативності:

1) статистичні показники:

сума надходжень до бюджету від сплати за видачу сертифікатів на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку;

кількість осіб, на яких поширюється дія зазначеного регуляторного акта, а саме, особи, що мають сертифікат на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку;

кількість відмов в реєстрації документів, поданих на сертифікацію, в т.ч.:

– на підставі наявності в поданих для реєстрації документах відомостей, що не відповідають вимогам чинного законодавства;

– на підставі наявності в поданих для реєстрації документах неповної чи недостовірної інформації.

Для визначення кількісного значення статистичних показників результативності використовувалися офіційні статистичні дані НКЦПФР.

2) показники соціологічного дослідження:

– тривалість процедури отримання сертифіката на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку;

– кількість документів, які необхідні для одержання сертифіката на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку, в т.ч. заява про видачу сертифіката;

– розмір коштів, що витрачаються під час проходження процедури отримання сертифіката на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку;

– рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта.

Кількісне значення показників соціологічного дослідження отримане в результаті соціологічного опитування, організованого співробітниками Комісії.

Цільовою групою соціологічного опитування є особи, що мають (отримали) сертифікат на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку.

Обсяг цільової групи станом на 18.12.2014 становив 3943 осіб.

Зважаючи на обсяг цільової групи, було прийняте рішення про проведення вибіркового опитування.

Припустима похибка вибірки була визначена розробником регуляторного акта на рівні 6%. Розрахований обсяг вибірки для вказаної похибки вибірки становив 158 осіб. Відбір суб’єктів господарювання для опитування з бази даних цільової групи здійснювався шляхом систематичного відбору з кроком відбору з кроком відбору 25.

Опитування проводилось методом телефонного інтерв’ю за розробленою на основі показників результативності анкетою.

Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

Кількісне значення статистичних показників результативності:

Показники результативності

 

Базове відстеження

(18.12.2012 –

18.12.2013)

Повторне відстеження

(18.12.2013 – 18.12.2014)

Періодичне відстеження

(18.12.2016 –

18.12.2017)

Сума надходжень до бюджету від сплати за видачу сертифікатів на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку, грн.

1103850

836100

563850

 

Кількість осіб, на яких поширюється дія зазначеного регуляторного акта, а саме, особи, що мають сертифікат на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку

2453

1858

1253

 

Кількість відмов в реєстрації документів поданих на сертифікацію

0 1 3

 

Кількісне значення соціологічних показників результативності (середнє значення):

Показники результативності

 

Значення
Базове відстеження Повторне відстеження Періодичне відстеження
Тривалість процедури отримання сертифіката на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку, днів

 

12 13
Кількість документів, які необхідні для одержання сертифіката на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку, в т.ч. заява про видачу сертифіката

 

10 6
Розмір коштів, що витрачаються під час проходження процедури отримання сертифіката на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку, грн.

 

 

450

 

 

450

 

Рівень поінформованості осіб щодо проходження процедури отримання сертифіката, %

 

80 % 100 %

 

Кількісне значення соціологічних показників результативності було отримане шляхом опитування цільової групи відповідно до розробленої методології.

Нижче наведено детальний опис отриманих значень кожного з показників результативності.

Тривалість процедури отримання сертифіката

Тривалість процедури отримання сертифіката визначалася як час, який минув між поданням необхідного пакета документів на отримання сертифіката до прийняття рішення про видачу сертифіката.

Тривалість отримання сертифіката становила в середньому 14 календарних днів. Мінімальне значення тривалості було 1 день, максимальне значення – 26 днів.

Найчастіше опитані називали тривалість процедури отримання сертифіката у 14 календарних днів (9 %).

Кількість документів, які необхідні для одержання сертифіката

До підрахунку загальної кількості необхідних для отримання сертифіката документів, включалися усі офіційні документи, в тому числі заява про видачу сертифіката та копії документів.

Для отримання сертифіката подавали в середньому 6 документів. Мінімальна вказана кількість документів була 4, а максимальна – 8.

Найчастіше опитані називали 6 документів (46 %).

Розмір коштів, що витрачаються під час проходження процедури отримання сертифіката, грн.

До підрахунку загальної офіційної вартості отримання сертифіката не включалися витрати на нотаріальне завірення, транспортні витрати тощо, оскільки вони є необов’язковими в більшості випадків.

Офіційна вартість отримання сертифіката становить 450 грн.

Рівень поінформованості осіб щодо проходження процедури отримання сертифіката.

Більшість опитаних зазначили, що мали всю необхідну інформацію про процедуру отримання сертифіката перед початком її проходження (100 %).

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Враховуючи загальну динаміку скорочення учасників фондового ринку протягом 2014 – 2016 років (скорочено на 25 %), зменшення кількості осіб, на яких поширюється дія даного регуляторного акта, а саме, осіб, що мають сертифікат на право здійснення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку, не пов’язане з дією даного регуляторного акта. Регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей, результати реалізації його положень мають позитивну динаміку, він не потребує змін чи доповнень.

Рік:
2017
Квартал:
ІV квартал
Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами