- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

Звіт про періодичне відстеження результативності рішення НКЦПФР від 19.11.2013 року №2606

Основна інформація

Назва звіту:
Звіт про періодичне відстеження результативності рішення НКЦПФР від 19.11.2013 року №2606
Виконавець заходів з відстеження:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
Тип відстеження:
Періодічне
Стан заходу:
Виконано
Строк виконання заходів з відстеження (начало):
01.08.2018
Строк виконання заходів з відстеження (кінець):
14.08.2018
Цілі прийняття акта:

Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – Комісія) “Про затвердження Положення про порядок припинення корпоративного інвестиційного фонду” (далі – регуляторний акт) було розроблено для забезпечення реалізації Закону України «Про інститути спільного інвестування» від 5 липня 2012 року № 5080-VI, який набрав чинності 01.01.2014 року, в частині встановлення порядку ліквідації корпоративного інвестиційного фонду.

Відповідно до частини 1 статті 39 Закону корпоративний фонд припиняється виключно шляхом ліквідації.

Добровільна ліквідація корпоративного фонду здійснюється за рішенням загальних зборів учасників корпоративного фонду у порядку, передбаченому Законом, з дотриманням вимог Цивільного кодексу України.

Підстави для обов’язкової ліквідації корпоративного фонду визначені частиною 2 статті 39 Закону.

Як визначено частиною 5 статті 39 Закону, з моменту прийняття рішення про ліквідацію корпоративного фонду розміщення та обіг акцій такого фонду забороняються.

Відповідно до частини 6 статті 39 Закону корпоративний фонд ліквідується в порядку та у строки, встановлені нормативно-правовими актами Комісії.

Розрахунки з учасниками корпоративного фонду під час його ліквідації здійснюються в порядку, встановленому Комісією.

Процедура ліквідації корпоративного фонду здійснюється в порядку, визначеному частиною 8 статті 39 Закону.

Регуляторним актом встановлено процедуру припинення корпоративного фонду та розрахунків з його учасниками при ліквідації, послідовність дій та організаційних заходів, які необхідно здійснити для підготовки та проведення ліквідації корпоративного фонду, порядок скасування реєстрації випуску (випусків) акцій корпоративного фонду, проспекту (проспектів) емісії акцій та анулювання свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) акцій, порядок виключення відомостей про корпоративний фонд з Єдиного державного реєстру інститутів спільного інвестування (далі – Реєстр) у разі його ліквідації, які відповідають вищевказаному Закону.

Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу офіційної статистичної інформації щодо розміру надходжень до державного бюджету, пов’язаних з дією акта, кількості компаній з управління активами інститутів спільного інвестування, на які поширюватиметься дія акта.

Значення інших показників результативності були отримані шляхом проведення соціологічного опитування методом узагальнення та аналізу пропозицій, зауважень отриманих від фізичних, юридичних осіб професійних учасників фондового ринку та їх об’єднань.

Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів у зв’язку з дією акта не змінився, оскільки актом не передбачено стягнення плати із суб’єктів господарювання.

Дія цього акта на сьогодні поширюється на корпоративні інвестиційні фонди, які здійснюють діяльність зі спільного інвестування. З моменту створення інститутів спільного інвестування в Реєстрі зареєстровано понад 570 корпоративних фондів.

Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання у зв’язку з дією акта, не змінився.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта є високим, оскільки вказаний регуляторний акт Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку розміщувався на її офіційному сайті http//www.nssmc.gov.ua.

Показником результативності дії цього регуляторного акта є досягнення цілей, зазначених у розділі 3 цього звіту.

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей, результати реалізації його положень мають позитивну динаміку, він не потребує змін чи доповнень.

Прийняття регуляторного акта сприяло:

встановленню вимог до порядку ліквідації корпоративного фонду;

удосконаленню та спрощенню процедури ліквідації;

забезпеченню прозорої та зрозумілої інвесторам процедури ліквідації та розрахунків з учасниками корпоративного фонду під час їх ліквідації завдяки підвищенню вимог щодо розкриття інформації, пов’язаної з усіма етапами припинення корпоративного фонду;

забезпеченню захисту прав та законних інтересів учасників корпоративних фондів.

Рік:
2018
Квартал:
IІІ квартал
Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами