- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

Звіт про періодичне відстеження результативності рішення НКЦПФР від 26.11.2013 № 2669

Основна інформація

Назва звіту:
Звіт про періодичне відстеження результативності рішення НКЦПФР від 26.11.2013 № 2669
Виконавець заходів з відстеження:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
Тип відстеження:
Періодічне
Стан заходу:
Виконання
Строк виконання заходів з відстеження (начало):
15.01.2018
Строк виконання заходів з відстеження (кінець):
19.01.2018
Цілі прийняття акта:

Зазначеним регуляторним актом передбачено приведення Положення про особливості бухгалтерського обліку операцій інститутів спільного інвестування, затверджене рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 07 липня 2005 року № 362, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 27 липня 2005 року за № 801/11081 (далі – Положення) у відповідність до Закону України «Про інститути спільного інвестування» в частині встановлення особливостей бухгалтерського обліку операцій інститутів спільного інвестування (далі – ІСІ).

Крім того, регуляторним актом здійснюється уточнення окремих норм Положення з метою його удосконалення, а також приведення у відповідність до деяких інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність зі спільного інвестування.

У зв’язку з необхідністю приведення регуляторного акта у відповідність до Закону України «Про інститути спільного інвестування» Положення викладено в новій редакції.

Таким чином, прийняття цього регуляторного акта було необхідним, оскільки норми Положення, без відповідних змін, суперечили б Закону України «Про інститути спільного інвестування».

 

Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу офіційної статистичної інформації щодо розміру надходжень до державного бюджету, пов’язаних з дією акта, кількості компаній з управління активами та інститутів спільно інвестування на які поширюватиметься дія акту.

Значення інших показників результативності були отримані шляхом проведення соціологічного опитування методом узагальнення та аналізу пропозицій, зауважень отриманих від фізичних, юридичних осіб.

Прогнозні значення обов’язкових показників результативності регуляторного акта є такими:

– розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів. У зв’язку з дією акта не зміниться, оскільки актом не передбачено стягнення плати з суб’єктів господарювання;

– розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання. У зв’язку з дією акта, не змінився.

– дія регуляторного акта поширюється на 1174 інститутів спільного інвестування та 300 компаній з управління активами.

Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів у зв’язку з дією акта не змінився, оскільки актом не передбачено стягнення плати з суб’єктів господарювання.

Дія регуляторного акта поширюється 1174 інститутів спільного інвестування та 300 компаній з управління активами. Ці дані отримані з офіційного сайту Комісії http://nssmc.gov.ua.

Розмір коштів і час, що витрачаються суб’єктами господарювання у зв’язку з дією акта, не змінився.

Виконання вимог регуляторного акту не потребує додаткових витрат фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань.

Рівень по інформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта є високим, оскільки вказаний регуляторний акт розміщується на офіційному сайті Комісії, про що в офіційному друкованому виданні Комісії було здійснено інформаційне повідомлення.

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Прийнятий регуляторний акт сприяв:покращенню державного регулювання та контролю за учасниками ринків капіталу;забезпеченню єдиного підходу до особливостей бухгалтерського обліку операцій ІСІ компаніями з управління активами, а також дотримання останніми норм встановлених законодавством щодо особливостей ведення бухгалтерського обліку операцій ІСІ;

удосконаленню особливостей бухгалтерського обліку операцій ІСІ;

забезпеченню об’єктивності здійснення розрахунків вартості чистих активів ІСІ.

На підставі результатів періодичного відстеження результативності регуляторного акта можна зробити висновок про те, що в цілому впровадження цього нормативного акта показало високу ефективність у досягненні визначених цілей.

Контроль за дотриманням вимог зазначеного регуляторного акта здійснюється Комісією.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами