
Діяльність Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку спрямована на реалізацію заходів, визначених «Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року».
Головною метою Програми є створення фінансової системи, що здатна забезпечувати сталий економічний розвиток за рахунок ефективного перерозподілу фінансових ресурсів в економіці на основі розбудови повноцінного ринкового конкурентоспроможного середовища згідно зі стандартами ЄС.
Реалізація Програми відбуватиметься у три етапи:
І. Очищення фінансового сектору – кардинальне вирішення проблеми «баластів» минулого, виведення із ринку недобросовісних гравців, розкриття власників учасників фінансового сектору.
ІІ. Перезавантаження фінансового сектору – забезпечення прозорості та рівноправності в ланцюжку «акціонер-менеджмент-клієнт», скасування усіх обумовлених кризою адміністративних обмежень, підвищення капіталізації учасників фінансового сектору, посилення захисту прав позичальників, кредиторів та інвесторів.
ІІІ. Створення передумов для довгострокового сталого розвитку фінансового сектору – забезпечення стійкості та надійності фінансового сектору в довгостроковій перспективі, наближення стандартів регулювання платоспроможності та ліквідності банків до рекомендацій Базельського комітету, запровадження накопичувального пенсійного забезпечення, стимулювання ринку страхових та інших фінансових послуг і розвитку інфраструктури та інструментів фінансового сектору, створення додаткових гарантій фінансової надійності на випадок економічної рецесії, підвищення надійності системно важливих банків, підвищення інституційної спроможності регуляторів.
З метою запровадження кращих світових стандартів та практик на ринку капіталу України Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку співпрацює з багатьма державними органами, органами регулювання ринку капіталів інших країн, міжнародними організаціями, експертним середовищем, юридичною спільнотою. Результати цієї співпраці знаходять відображення в стратегічних документах Комісії, таких як концепції або програми реформування.
Концепції визначають особливості запровадження тих чи інших змін в законодавче поле України або в нормативно-правові акти регулятора. Викладені в тій чи іншій концепції пропозиції є виключно баченням НКЦПФР, носять інформативний характер і не є нормативно-правовим або розпорядчим актом регулятора.
Євроінтеграція є головним зовнішньополітичним пріоритетом України.
Основними стратегічними документами в цьому напрямку є Угода про асоціацію між Україною та ЄС, Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Комісія є відповідальним виконавцем окремих заходів з імплементації актів ЄС відповідно до Плану заходів, затвердженого розпорядженням КМУ №847-р від 17.09.2014 «Про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони».
Додатки до Розділів IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» та V «Економічне та галузеве співробітництво» Угоди містять також 58 актів ЄС, що мають бути імплементовані українською стороною та належать до компетенції Комісії.
Директиви ЄС, норми яких імплементуються Комісією
Регламенти ЄС, норми яких імплементуються Комісією
Рекомендації Єврокомісії, які іплементуються Комісією