- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

01.12.2021

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) фіксує позитивні результати торгівлі деревиною на організованому ринку за чотири місяці роботи за новими стандартами і стає до розбудови біржової торгівлі на аграрному ринку. Про це розповів Руслан Магомедов, очільник регулятора, на консультативній раді IFC (Міжнародної фінансової корпорації), присвяченій доступу агросектору до ринку капіталу та впровадженню агророзписок.

«Наразі ми бачимо, що товарний ринок деревини показав свою ефективність. Мова йде про зростання обсягів торгівлі лісом і, як наслідок, додатковий дохід для держави. Так, з липня по листопад – за термін торгівлі деревиною на ліцензованих біржових майданчиках – держава отримала 1,1 млрд грн додаткового доходу від виставленої на торги необробленої деревини. Подібну схему ми поширимо і на аграрні ринки, сподіваємось на успіх і підтримку ринку», – зазначив пан Магомедов.

Розповідаючи про трансформацію агросектору України, забезпечення економічного росту та сталого розвитку, Голова Комісії уточнив, що обсяг експорту аграрної продукції перевищує 12 млрд дол., але в Україні організованого товарного ринку для її збуту немає.

«Наші товарні розписки торгуються навіть на Chicago Merchentile Exchange (Чиказькій товарній біржі), але учасники ринку не мають інструментів для того, щоб сек’юритизувати свої товари на внутрішньому ринку. Ми сприятимемо тому, щоб в Україні запрацював повноцінний спотовий аграрний ринок і безпосередньо працюватимемо на те, щоб створити ринок похідних і боргових інструментів, зокрема, агророзписки, орієнтуючись на кращий світовий досвід», – зауважив Голова НКЦПФР.

Розширення сфери використання аграрних розписок сприятиме покращенню доступу агровиробників до виробничих ресурсів та фінансування. Такий крок забезпечить економічне зростання та сталий розвиток галузі, а також дозволить закласти фундамент для побудови прозорого ринку аграрної продукції.

Завершуючи свій виступ, Руслан Магомедов підкреслив: «Ми схвально оцінюємо законопроєкт №2805-д «Про аграрні розписки», який створює можливості для учасників ринку отримувати кредити та прозоро торгувати продуктами власного виробництва. Ми розглядаємо товарні ринки у тісній зв’язці з ринком капіталу. Алгоритм наших дій – зрозумілий: спочатку забезпечити ефективну торгівлю стандартизованими товарами на біржових ринках, потім – запровадити деривативи. Впевнений, що спотовий ринок допоможе створити нові фінансові інструменти, хеджувати ризики на ринку капіталу і, як наслідок, забезпечити розвиток вітчизняної економіки. Для того передусім має бути підготовлена належна законодавча база, тому НКЦПФР підтримує реформу аграрного ринку».

Аграрні розписки, запроваджені IFC у 2015 році, дають українським сільгоспвиробникам можливість використовувати майбутній врожай як заставу. На сьогодні за їхньою допомогою фермери отримали понад 7500 аграрних розписок на суму майже 1,8 млрд доларів США.

Проєкт «Розвиток доступу агросектору України до ринку капіталів» реалізується IFC, підрозділом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарським секретаріатом з економічних питань SECO.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами