17.03.2020

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) рекомендує акціонерним товариствам, у яких заплановано проведення загальних зборів акціонерів (ЗЗА) на період карантину через поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), враховувати запроваджені Кабінетом Міністрів України обмеження на проведення масових заходів.

Звертаємо увагу акціонерних товариств, які мають кількість учасників зборів більше ніж 10 осіб з урахуванням головуючого, секретаря та інших робочих органів зборів, що проведення ними ЗЗА порушуватиме встановлені на період карантину санітарні правила і норми.

НКЦПФР спільно з іншими державними органами і народними депутатами із профільного Комітету Верховної Ради наразі працює над комплексом антикризових заходів, який планується розглянути Верховною Радою в рамках позачергової сесії. Комісія запропонувала внести зміни до законодавства щодо діяльності акціонерних товариств і дати можливість їй визначити на 2020 рік тимчасові спеціальні вимоги до скликання та проведення загальних зборів акціонерів, зокрема:

–              Можливість проведення у 2020 році загальних зборів акціонерів дистанційно.

–              Встановлені законодавством терміни проведення річних загальні зборів акціонерів не застосовуватимуться у 2020 році. Збори можна буде провести до 31 грудня 2020 року.

–              Встановлені законодавством терміни оприлюднення річної звітності акціонерними товариствами – емітентами цінних паперів не застосовуватимуться у 2020 році. Річну звітність можна буде розкрити протягом 5 робочих днів після проведення загальних зборів акціонерів в загальному порядку.

–              У разі завершення строку повноважень членів наглядових рад акціонерних товариств у 2020 році, повноваження таких членів наглядових рад будуть продовжені у повному обсязі до дати проведення загальних зборів акціонерів.

Стежимо за подальшим перебігом подій. Комісія інформуватиме у разі появи додаткової інформації.

Рекомендуємо в цей період споживати інформацію відповідально і виключно з офіційних джерел – вебсайтів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України.

Нагадаємо, Уряд від 17 березня 2020 року запровадив низку заходів для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які зокрема стосуються обмеження на проведення масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Верховна Рада України 17 березня 2020 року ухвалила зміни до низки законів, якими встановила підвищену відповідальність фізичних і юридичних осіб за порушення санітарних норм під час поширення коронавірусної інфекції (COVID-19).

* Процедура проведення загальних зборів акціонерів передбачає участь в них додатково п’яти осіб – голови зборів, секретаря зборів і лічильної комісії у складі, як правило, трьох осіб.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами