- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

06.09.2023

5 вересня 2023 року відбулася важлива зустріч, яка об’єднала представників Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), проєкту Європейської комісії EU-FCM та USAID Проєкту Енергетичної Безпеки.

Після представлення сторонами своїх робочих планів та завдань, першою темою обговорення стала необхідність посилення міжінституційної кооперації між НКЦПФР та НКРЕКП. Ця співпраця спрямована на розслідування зловживань на оптовому енергетичному ринку, сприяння подальшому розвитку ринків та забезпечення ефективного функціонування енергетичних ринків (проведення нагляду та моніторингу за торговими платформами та позабіржовою торгівлею, ліцензуванням, затвердженням правил торгівлі, продуктів та специфікацій).

Другою важливою темою обговорення стала стандартизація торгівлі на ринках та шляхи її досягнення. Учасники зустрічі обговорили необхідність уніфікації правил та стандартизації продуктів, що сприятиме покращенню прозорості, стабільності та ліквідності на ринках.

Також обговорили питання організації клірингу на енергетичних ринках. Учасники розглянули можливості вдосконалення цієї системи з метою забезпечення безпеки та ефективності українських енергетичних ринків.

Обговорені питання стосувалися не лише внутрішніх реформ та покращень, але й відкрили можливість до більш тісної співпраці з міжнародними партнерами. Залучення таких установ, як USAID та Представництва Європейської Комісії в Україні, свідчить про готовність України до спільних зусиль у реалізації амбіційних енергетичних проектів та підвищення якості регулювання. Цей обмін ідеями та досвідом може допомогти Україні досягти своїх стратегічних цілей в галузі енергетики та стати більш конкурентоспроможною на міжнародній арені.

До того ж, зазначена зустріч відкрила широкі можливості для подальшого посилення співпраці та координації між регуляторами та Проєктами та визначила важливий крок вперед на шляху до модернізації та реформування енергетичних ринків України на фоні динамічних змін та викликів у сфері енергетики, забезпечуючи тим самим довгострокову енергетичну стабільність та безпеку країни.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами