19.01.2022

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) затвердила Положення про порядок складання, подання та оприлюднення товарними біржами звітних даних.

«Комісія продовжує планомірну роботу з регулювання товарного сегменту. Як і в інших напрямах, ми прагнемо тут мати чіткі та зрозумілі правила гри, і питання подання звітності – не виключення, а один із елементів «пазлу», – розповідає Іраклій Барамія, Член НКЦПФР. – Ми обговорили цей документ з учасниками ринку і колегами із інших державних органів, тож плануємо вже з весни отримувати повну інформацію від товарних бірж про їхню діяльність».

Тож, згідно до Положення, Комісія встановила такі терміни старту подачі звітності:

  • для щоденних даних – з 1 травня 2022 року;
  • для щомісячних даних – з липня 2021 року (з липня 2021 року до травня 2022 профучасники повинні подати дані до 31 червня 2022 року;
  • для щорічних даних – з 2021 року;
  • для нерегулярних даних – з 1 травня 2022 року.

Так, відтепер товарні біржі подаватимуть до НКЦПФР дані у такі строки:

  • щоденні – до 12-ої години дня, наступного за звітним;
  • щомісячні – не пізніше останнього числа місяця, наступного за звітним;
  • щорічні – до 30 квітня року, наступного за звітним;
  • нерегулярні – протягом трьох робочих днів з дати виникнення нерегулярних даних;
  • нерегулярних дані, які виникли у випадку ситуації цінової нестабільності, – протягом 24 годин з моменту встановлення факту її виникнення.

При цьому в регуляторі потурбувались і про умовно перехідний період. Так, термін подання до щомісячних даних за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2021 року – до 30 червня 2022 року включно. Також положення містить для зручності профучасників всі форми довідок, необхідні для складання і подання такої звітності.

«Для регулятора і, переконаний, ринка в цілому важливо чітко врегулювати роботу товарного ринку, адже він має стати запорукою розвитку похідних інструментів», – додає комісіонер.

Положення набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування, крім пункту 2 розділу І, де йде мова про поширення вимог документу на юридичних осіб, які мають ліцензію на провадження діяльності з організації укладання деривативних контрактів на товарних біржах тощо.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами