У 2020 році Комісія здійснювала заходи із залучення міжнародної технічної допомоги в рамках наступних проєктів:
- Проєкт «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» (EU-FAAR)
EU-FAAR – це Проєкт, що фінансується ЄС та буде тривати до 09 січня 2023 року, надаючи цільову підтримку ЄС із посилення реформ у сферах бухгалтерського обліку, аудиту та фінансової звітності.
Очікуваними результатами виконання Проєкту та її метою є підвищення прозорості та покращення бізнес-клімату шляхом сприяння: отримання більш надійних та стандартизованих даних корпоративної фінансової звітності, яка пройшла перевірку компетентними аудиторами; розроблення правил подання фінансової звітності та проведення аудиту для суб’єктів господарювання різних типів та розмірів; визнання ЄС режиму здійснення нагляду за аудиторською діяльністю в Україні; розкриття стандартизованої фінансової звітності в електронному форматі всіма суб’єктами господарювання, від яких це вимагається законодавством.
- Проєкт технічної допомоги Європейського Союзу «Посилення регулювання та нагляду за небанківським фінансовим сектором» (EU-FINREG)
Метою Проєкту є створення сильного середовища для небанківських фінансових послуг, надання допомоги українським органам влади у наближені нормативно-правової бази та методів здійснення нагляду для операцій з цінними паперами та інвестиціями, страхування, пенсійного забезпечення, небанківських кредитних установ, небанківських платіжних установ та інших небанківських фінансових послуг до європейських та міжнародних стандартів і практик.
Термін реалізації Проєкту і розширення його масштабів, з включенням додаткових заходів, які не були прямо передбачені поточним завданням, але є актуальними для досягнення цілей і результатів проєкту, було продовжено до 16.01.2023 року.
- Проєкт «Трансформація фінансового сектору в Україні» (FST), фінансованого Урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)
Метою Проєкту є підвищити довіру до фінансового сектору, покращити розуміння його громадянами та збільшити рівень користування фінансовими послугами; трансформувати регуляторне середовище небанківського фінансового сектору; збільшити доступ до фінансування малих та середніх підприємств; розширити доступ до фінансових послуг та сприяти більш активному використанню цифрових фінансових рішень; підтримати збалансованість та стабільність пенсійної системи.
Відповідно до Протоколу про співпрацю між НКЦПФР та Проєктом USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні», що впроваджується компанією DAI Global LLC, який було підписано 18 листопада 2020р., виконання Проєкту в Україні продовжено до 27 серпня 2021 року.
- Проєкт «Підтримка реформ фінансового сектору в Україні» Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР)
У першій половині 2020 року продовжив роботу Проєкт «Підтримка реформ фінансового сектору в Україні», спрямований на підтримку Проєктного офісу з підтримки реформи фінансового сектору у НКЦПФР. Проєктний офіс є консультативно-дорадчим органом НКЦПФР, що створений з метою забезпечення на належному рівні організації та координації впровадження реформ, зокрема щодо планування відповідних заходів, проведення моніторингу та аналізу стану їх виконання.
Результатом впровадження проєкту є сприяння реалізації Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року.
Діяльність Проєкту була спрямована на формування здорового інвестиційного клімату та заохочення екологічно та соціально здорового та сталого розвитку.
30.06.2020 року Проєкт було завершено.
—–