20.01.2022

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) на черговому засіданні затвердила Положення про провадження клірингової діяльності.

Документ встановлює порядок провадження клірингової діяльності двох категорій профучасників – які провадять клірингову діяльність з визначення зобов’язань та центрального контрагента.

Ключове в положенні – те, що в ньому іде мова про:
– вимоги до порядку взяття на облік учасників клірингу, клієнтів учасників клірингу особою, яка провадить клірингову діяльність, організації системи обліку особи, яка провадить клірингову діяльність;
– вимоги до порядку здійснення клірингу, організації створення системи управління ризиками при провадженні клірингової діяльності;
– особливості провадження клірингової діяльності щодо цінних паперів;
– порядок припинення провадження клірингової діяльності особою, яка провадить клірингову діяльність.

«Комісія разом з представниками ринку розробила чіткі норми та правила до клірингової діяльності. Завдяки спільній роботі регулятора та ринкової спільноти ми отримали якісний документ, який враховує всі вимоги чинного законодавства», – повідомив Іраклій Барамія, Член НКЦПФР.

Зазначимо, що Комісія доопрацювала нормативний акт з урахування зауважень і пропозицій, наданих учасниками ринків капіталу та організованих товарних ринків. З ними можна ознайомитись на сайті регулятора за посиланням.

Разом з тим Комісія прийняла рішення про визнання таким, що втратило чинність, рішення НКЦПФР від 23 березня 2013 року №429.

Зазначені документи направлено на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами