- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

22.09.2023

Відтепер іноземні інвестори-фізичні особи можуть онлайн купувати українські ОВДП. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Мінфіну України, НКЦПФР, НБУ та фінансової групи ICU, яка реалізує доступ до облігацій на своїй онлайн платформі ICU Trade. Наразі нерезиденти можуть пройти віддалену реєстрацію у брокера та купувати й продавати облігації внутрішньої державної позики так само, як зараз це роблять громадяни України. Що важливо, послуга буде недоступна резидентам рф та білорусі.

З початком повномасштабної агресії рф проти України багато іноземних громадян висловили бажання підтримати Україну шляхом купівлі державних облігацій без необхідності фізичної присутності в Україні. На той час такої можливості в Україні не було через відсутність необхідного для онлайн операцій нормативного поля та технічних рішень. Тепер, завдяки спільній роботі учасників ринку з Міністерством фінансів України, НКЦПФР та НБУ, ринок ОВДП для іноземців-фізичних осіб став доступним віддалено.

Податок на прибуток від ОВДП в Україні відсутній. Детальніше про всі умови купівлі державних облігацій.

«Ми раді повідомити, що перший український брокер успішно завершив проект з надання дистанційного доступу до ОВДП для фізичних осіб-нерезидентів. Це дозволить іноземним громадянам підтримувати нас в нашій боротьбі з агресором шляхом інвестиції в нашу перемогу. Ця подія знаменує собою крок вперед у розвитку ринку державних облігацій України і ми очікуємо на підтримку цієї ініціативи іншими учасниками ринку. Державні облігації є другим за розміром джерелом фінансування державного бюджету України в цьому році і ми націлені продовжувати працювати над розширенням доступу до цього ринку для всіх типів інвесторів», – прокоментував Юрій Буца, Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом.

«Ця подія є визначною для України та її інвестиційного потенціалу в такий складний для нас всіх час. Однак ми рухаємось вперед і наразі стали ще більш доступними для іноземних інвесторів. Громадяни наших країн-партнерів по всьому світу в режимі онлайн можуть долучитись до відновлення економіки на відбудови України, купуючи наші ОВДП. Діджиталізація таких процесів є важливою для вітчизняних ринків капіталу та є гідним прикладом для наслідування», – зазначив Ярослав Шляхов, Член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Важливо: наразі можливість купувати ОВДП онлайн мають громадяни країн ЄС, Великобританії, США, Канади, Ізраїлю, Австралії, Японії та інших. Реєстрація інвесторів з деяких країн може потребувати більше часу через різницю в правовому полі різних країн та особливості роботи їхніх мобільних операторів.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами