- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

29.08.2022

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) підписала Меморандум про технічне співробітництво з Агентством з нагляду за фінансовими послугами Республіки Хорватії (Hanfa).

Підписання відбулося 29 серпня 2022 року в Загребі, Республіка Хорватія, під час робочого візиту представників НКЦПФР, який є продовженням технічної співпраці, розпочатої у 2019 році. Метою візиту є обговорення питань гармонізації українського законодавства з законодавством ЄС у сфері регулювання інститутів спільного інвестування та альтернативних інвестиційних фондів, що був організований в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги ЄС «Посилення регулювання та нагляду за ринком небанківських фінансових послуг».

«Міжнародна підтримка партнерів по всьому світу дозволяє сьогодні нашій країні вистояти у боротьбі за нашу незалежність. А хорватський фінансовий регулятор разом з НКЦПФР відтепер будуть плідно співпрацювати задля розвитку українського ринку капіталу та економічного майбутнього України. Дякуємо колегам з Hanfa та впевнені в ефективних результатах нашої роботи», – наголосив Максим Лібанов, Член НКЦПФР.

«Оскільки Україна нещодавно стала кандидатом на повноправне членство в Європейському Союзі, ми усвідомлюємо, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку зіткнеться зі значними труднощами в досягненні повного нормативного узгодження та інституційної спроможності працювати в правовому полі ЄС. Hanfa як компетентний орган з нагляду за фінансовими послугами Республіки Хорватії, який має порівняно недавній досвід процесу вступу, готовий надати технічну допомогу та поділитися нашим досвідом», – сказав президент правління Hanfa Анте Жігман у зверненні до колеги з України.

Водночас він підкреслив: «Ми усвідомлюємо складні обставини, в яких зараз перебуває ваша країна через триваючу російську агресію, і захоплюємося вашою здатністю забезпечити функціонування Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та продовжувати дії, необхідні для досягнення ваших цілей».

Меморандум передбачає технічне співробітництво у сфері спільної компетенції, яка включає нагляд за ринком капіталу та пенсійними фондами, а форма технічного співробітництва передбачає обмін досвідом, робочі візити, експертні місії, семінари тощо.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами