- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

26.02.2024

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) роз’яснює, які норми ліцензійних умов щодо провадження професійної діяльності не застосовуються на період воєнного стану в Україні.

Нагадаємо, з метою мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії російської федерації проти України та сприяння стабільності ринків капіталу, Комісією прийнято рішення «Про моніторинг відповідності осіб займаним посадам у професійних учасниках ринків капіталу та організованих товарних ринків у період дії воєнного стану» (від 11.11.2022 №1339).

Комісією встановлено, що тимчасово не застосовуються норми ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках за її окремими видами щодо:
– необхідної кількості сертифікованих фахівців ліцензіата;
– наявності сертифікатів на право вчинення дій, пов’язаних з безпосереднім провадженням професійної діяльності;
– наявності кваліфікаційного посвідчення фахівця з питань бухгалтерського обліку професійних учасників,
– строку, на який може бути призначена особа, яка виконує обов’язки керівника.

Однак керівник профучасника (крім банків) повинен забезпечити наявність належної кваліфікації, ділової репутації та відсутність конфлікту інтересів у працівників, які вчиняють дії, пов’язані з безпосереднім провадженням професійної діяльності.

До того ж, не застосовуються норми нормативно-правових актів щодо стандартів корпоративного управління в професійних учасниках, в частині наявності сертифікатів на право вчинення дій щодо професійної діяльності.

Важливо, що вказані норми поширюються не лише на ліцензіатів, а й на заявників, в тому числі компанії, які мають намір отримати ліцензію на провадження професійної діяльності на ринках капіталу.

Відповідне роз’яснення Комісія також надала УАІБ (Українській асоціації інвестиційного бізнесу) для поширення серед її членів.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами