- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

03.04.2024

03 квітня 2024 року Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Руслан Магомедов та Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк підписали Угоду про взаємодію та співпрацю між їхніми установами.

Церемонія підписання відбулася під час заключного заходу трирічного проєкту ЄС «Допомога НКЦПФР у вдосконаленні ринків енергетичної продукції України та організованої торгівлі сировинно-товарною продукцією в Україні». Підписана Угода є підсумком тривалої роботи експертів проєкту та обох установ над створенням ефективних моделей співпраці задля регулювання ринку енергетичної продукції Україні.

Угода створює основу для співробітництва та зміцнення взаємодії між НКЦПФР та НКРЕКП з нагляду за оптовими енергетичними ринками, а також запобігання зловживанням та недобросовісній конкуренції на оптовому енергетичному ринку, ринках капіталу та організованих товарних ринках. З цією метою сторони зобов’язуються обмінюватися інформацією щодо оптової торгівлі енергоносіями, проводити робочі наради та консультації, а також створювати спільні робочі групи для формування єдиної позиції щодо своєї регуляторної політики, вживати спільних заходів та обговорювати проєкти законів та нормативно-правових актів, які становлять спільний інтерес. Угода набирає чинності з дня її підписання та діє безстроково.

«Ефективне функціонування ринку енергетичної продукції є фундаментальною передумовою євроінтеграції України. Ми вітаємо рішення НКЦПФР та НКРЕКП відмовитися від самостійного підходу та розпочати співпрацю задля кращого регулювання ринку. Упевнений, завдяки цій Угоді ринковий нагляд стане стабільнішим та надійнішим», — розповів доктор Ян Гайзманн, керівник проєкту ЄС «Допомога НКЦПФР у вдосконаленні ринків енергетичної продукції України та організованої торгівлі сировинно-товарною продукцією в Україні».

«НКЦПФР разом з НКРЕКП спрямують свої зусилля на забезпечення прозорості та конкурентності на оптовому енергетичному ринку, ринках капіталу та організованих товарних ринках. Завдяки консультаціям експертів Проєкту ЄС ми змогли знайти оптимальну та ефективну модель взаємодії між державними органами, які регулюють цей сектор», — зазначив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

«Підписанням цієї Угоди ми досягаємо основної мети — робимо ринки конкурентними та прозорими у відповідності до кращих європейських практик. Також ми створюємо правові підстави для посилення співробітництва між нашими інституціями у сфері нагляду за оптовими енергетичними ринками. В подальшому це сприятиме ефективному виконанню нашими органами покладених законодавством завдань та функцій. Угода також повинна допомогти активізувати роботу з запобігання зловживанням на оптовому енергетичному ринку і ринках капіталу та організованих товарних ринках», — зазначив Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Довідкова інформація:

Проєкт ЄС «Допомога Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) у вдосконаленні ринків енергетичної продукції України та організованої торгівлі сировинно-товарною продукцією в Україні» стартував в Україні в квітні 2021 і буде тривати до травня 2024 року.

Мета проєкту – допомога НКЦПФР у зміцненні нормативної бази, забезпеченні розвитку інструментів сировинно-товарного ринку, забезпеченні взаємодії між регуляторами та методами нагляду за сировинно-товарним ринком з урахуванням європейських та міжнародних стандартів та найкращих практик.

Проєкт фінансується ЄС та реалізується консорціумом під керівництвом PwC EU Services за участю Correggio Consulting, Integrites і Kantor Management Consultants.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами