16.11.2021

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку), маючи на меті наповнення ринку капіталу якісними інструментами, покращує процедури здійснення публічної пропозиції цінних паперів. Такі зміни члени регулятора внесли в однойменне положення і закликають учасників ринку озвучити свої коментарі до тексту документу.

«Останнім часом регулятор зареєстрував низку пакетів – акцій і облігацій, що вийшли на ринок шляхом публічного розміщення. Тобто на ринку є інструменти; в той же час, ми прагнемо розвитку вітчизняного ринку капіталу, зокрема, задля запуску другого рівня пенсійної реформи. Тому максимально вдосконалюємо положення і водночас приводимо його до норм ЄС», – розповідає про мотиви Комісії Максим Лібанов, член НКЦПФР.

Суттєві зміни стосуються нюансів підготовки проспекту емісії. По-перше, тепер його можна подавати частинами. Також регулятор чітко прописав технічні вимоги до цього документу. По-друге, планується, що проспект можна буде побудувати за двома конструкціями – як універсальний реєстраційний документ, а також як спрощений проспект. Перший передбачає більш швидку реєстрацію проспекту: якщо емітент робить це вперше, то така процедура потребуватиме до п’яти днів, якщо третій рік поспіль – то  регулятор зробить це автоматично, тобто миттєво. Спрощений проспект, за задумом регулятора, стане в нагоді емітентам із групи малих і середніх підприємств. Окрім того, новації дозволятимуть емітентам подавати менший пакет документів до НКЦПФР – якщо вони вже передавали певні документи, то їх не варто буде дублювати.

Також в положенні прописали умови та порядок здійснення публічної пропозиції нових цінних паперів на ринку капіталу – опціонних сертифікатів і депозитних сертифікатів банків.

«Комісія готова дослухатись до доречних пропозицій учасників ринку для того, щоб якомога більше спростити документ і зробити його дійсно емітентоорієнтованим. Тому ми вже опублікували його на сайті Комісії і очікуємо на зворотній зв’язок до 17 грудня», – резюмував пан Лібанов.

Вже в четвер, 25 листопада, о 10:00, відбудеться перша зустріч робочої групи для обговорення документу з учасниками ринку.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами