- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

01.06.2023

Голова НКЦПФР Руслан Магомедов та Член Комісії Юрій Бойко взяли участь у Crypto | Verse Conference, яка відбулася 31 травня онлайн. 

Захід був присвячений обговоренню криптовалют, їх переваг для бізнесу, використанню технології блокчейн, токенів, децентралізованих фінансів (DeFi) тощо. 

Відкриваючи захід Голова НКЦПФР зазначив, що подальший розвиток галузі цифрових активів потребує створення чітких та прозорих правил і таке бачення поділяють різні фінансові регулятори в багатьох країнах світу. 

«Комісія як один із визначених регуляторів ринку криптоактивів в Україні разом з міжнародними партнерами розробили проєкт закону «Про віртуальні активи», який враховує норми європейського регламенту MiCA. Вважаємо, що норми MiCA мають бути імплементовані в національне законодавство, оскільки включають в себе найсучасніший світовий досвід та найкращі практики з регулювання ринку криптовалют. Зараз документ знаходиться на фінальній стадії погоджень, після чого ми його опублікуємо та чекатимемо на фідбек ринку. Наше завдання — систематизувати та узагальнити правила, а далі справа за бізнесом», — підкреслив він. 

Юрій Бойко в ході панельної дискусії щодо регулювання ринку криптовалют поділився баченням ролі Комісії в цьому процесі: 

«Ідеальна формула регулювання на нашу думку складається з балансу інтересів суспільства та держави. З одного боку надмірно жорсткі «правила гри» можуть негативно вплинути на розвиток ринку віртуальних активів та блокчейн технологій. З іншого — ми розуміємо, що широка «саморегуляція» ринку може завдати істотної шкоди інвесторам, активи яких мають бути захищеними. Тому наша мета встановити такі правила, які б захищали інвесторів, а робота ринку віртуальних активів була прозорою». 

Організатором конференції виступила Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній. В заході взяли участь представники Міністерства цифрової трансформації, Національного банку, Міжнародного валютного фонду, Європейської асоціації з цифрових фінансів, а також засновники та керівники IT-компаній, фінтех-експерти та криптоспеціалісти. 

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами