- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

20.01.2021

В рамках систематичного моніторингу сумнівних фінансових проєктів («скам-проєкти»*) НКЦПФР (Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку) за останній квартал 2020 року було виявлено понад 40 проєктів, які пропонують фінансові послуги громадянам, з метою подальшого незаконного заволодіння коштами.

Перелік проєктів наведено на офіційному вебсайті Комісії в розділі «Захист прав інвесторів» за посиланням. Наразі загальна кількість таких проєктів складає близько 60.

Цей перелік включає проєкти, які нібито працюють на ринку Форекс або з іншими фінансовими активами, а також проєкти, які вводять в оману громадян під виглядом співпраці з міжнародними фінансовими інвестиційними компаніями, та проєкти, які діють по вже знайомому українцям механізму надання надвеликого відсотку кешбеку під виданими подарункових сертифікатів (сумнозвісний B2Bjewelry).   

Такі особи представляються потенційним жертвам як відомі та успішні фінансові компанії, які начебто мають великий досвід у сфері інвестицій та відмінну ділову репутацію з головними офісами в міжнародних фінансових столицях світу.  

Деякі компанії мають або роблять вигляд, що мають реєстрацію та юридичну адресу в містах України. По таким компаніям НКЦПФР додатково повідомить правоохоронні органи.

Разом з тим, Комісія отримала інформацію від Європейських регуляторів щодо ряду компаній, які прикриваються квазіуспішними компаніями з торгівлі акціями та іншими фінансовими інструментами, з метою уникнення відповідальності в тих країнах, де вони пропонують такі послуги, облаштовують свої офіси у бізнес-центрах України. Наразі Комісія співпрацює з правоохоронним органам з метою притягнення відповідних осіб до відповідальності.

На думку Комісії – дії даних осіб не тільки завдають збитків діловій репутації нашої країни, як правової суверенної демократичної держави, вони також відлякують потенційних інвесторів.

Враховуючи активність сумнівних фінансових проєктів Комісія разом з законодавцями готує законопроєкт, який містить, зокрема, норми посилення боротьби з зловживанням на ринках капіталу та дасть можливість більш ефективно запобігати, упереджувати діям осіб, що завдають шкоду громадянам.  

Вкотре нагадуємо, що з метою захисту громадян – споживачів фінансових послуг НКЦПФР підготувала рекомендації «10 ознак фіктивності інвестиційного проекту».

Будь-яку інформацію щодо шахрайських дій на фінансовому ринку просимо повідомляти до Комісії або на еmail: [email protected].

* До скам-проєктів Комісія відносить інвестиції в квазі ринок Форекс та проєкти, які пропонують послуги з інвестування, але мають на меті лише незаконне заволодіння коштами інвесторів.

WECAUTO https://wecauto.com/
Autoline Invest Group https://autoline.group/
QubitTech https://www.qubittech.ai/
Ronex https://ronex.io/
LIBRA CAPITAL https://libra-capital.io/
NordFX https://nordfx.com/
UNITED TRADERS https://unitedtraders.com/
PocketOption https://pocketoption.com/
FiNMAX https://finmaxbo.com/
binarium https://binarium.com/
eXcentral https://excentral-int.com/
Milton Markets https://miltonmarkets.com/
Trade margin Technologies https://tmtgroups.com/
Maxwell https://maxwell.fm/
FRESHFOREX https://freshfx.org/
New Rich Markets https://www.newrichmarkets.io/?lang=ru
Vlom https://ru.vlom.com/
Amerom https://amerom.de/
UFT Group https://uftgroup.vip/?lang=ru
MIDAS GOLDSMITH https://midasgoldsmith.org/
Sincere Systems https://sincere.systems/ru/
24option https://www.24option.com/international/ru/
RWB Group https://rwb-gr.com/
MC QUICK SALE https://msquicksale.com/
Ctrust https://ctrust.co/
eSMP https://e-smp.com/
Avalon Technologies https://avalon.ltd
Quick E-Tools https://quicketools.com/
TDI Partners https://tdipartners.com
VMC Global https://vmc-global.com
FT-TRADERS https://ft-traders.com
OM-m https://o-m-m.net/#/
MRG-SS https://mrg-ss.com/
CONVENTUS GROUP http://www.conventusgroup.com
ASO Partners https://asopartners.com
A-T-em broker https://a-t-em.com
STADLER INVESMENT GROUP https://stadler.ua/ru/
STADLER Investment https://invest.stadler.ua/
MIYA HOLDING https://miya.holdings/
Atiora http://atiora.com/ru/
Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами