- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

09.04.2024

На минулому тижні НКЦПФР (Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку) було опубліковано нові ліцензійні умови щодо діяльності інвестиційних фірм (Рішенням №208 від 21.02.2024 року).

Нові умови діяльності інвестиційних фірм розроблено та затверджено з метою узгодження провадження професійної діяльності з торгівлі фінансовими інструментами з вимогами законодавства, зокрема, Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки». А також для імплементації законодавства Європейського Союзу в рамках євроінтеграції України.

«Це новий документ, в якому Комісія спробувала досягти балансу між вимогами європейської регуляції та актуальністю і спроможністю реалізувати ці норми вітчизняним ринком, враховуючи його поточний стан. Наступною важливою складовою у процесі впорядкування діяльності інвестиційних фірм буде прийняття найближчим часом оновлених правил діяльності та вимог до договорів», – зазначив Член Комісії Ярослав Шляхов.

Комісія звертає увагу, що приведення у відповідність до нових умов відбуватиметься поступово. Інвестиційні фірми мають:

  • привести структуру власності у відповідність до вимог Ліцензійних умов протягом 12 або 18 (у певних випадках для деяких інвестиційних фірм) місяців з дня, наступного після набрання чинності цим Рішенням,
  • подати до НКЦПФР офіційним каналом зв’язку відповідні документи та інформацію не пізніше останнього числа 12 або 18 (у певних випадках для деяких інвестиційних фірм) місяця з дня, наступного після набрання чинності цим Рішенням.

З рішенням можна ознайомитись на офіційному вебсайті Комісії за посиланням.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами