- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

09.02.2022

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) на черговому засіданні затвердила ліцензійні умови провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з управління активами інституційних інвесторів.

В цілому документ передбачає:
– ряд вимог, яким повинен відповідати заявник для отримання ліцензії, а також ліцензіат під час провадження діяльності з управління активами інституційних інвесторів;
– вимоги до початкового капіталу для юридичних осіб, які мають намір провадити таку діяльність;
– перелік необхідних документів, які подаються до НКЦПФР.

«Комісія разом з представниками ринку та державними органами підготувала правила і стандарти для входу на ринок та роботи на ньому для такого виду діяльності, як управління активами інституційних інвесторів. Ми переконані, що нові ліцензійні умови – це не просто чергові зміни для «входу» на ринок, а й черговий крок до прогресивного розвитку цього сегменту», – зауважив Юрій Бойко, Член НКЦПФР.

Так, ліцензіати зобов’язані протягом шести місяців з дати набрання чинності цим рішенням:
– привести свої внутрішні документи у відповідність до ліцензійних умов;
– привести структуру власності у відповідність до вимог, але у разі, якщо в структурі власності такої особи є іноземні юридична особа та/або фізичні особи – іноземці – протягом року.

Зазначимо, що з прийняттям цього документу втрачають чинність рішення НКЦПФР:
– від 23 липня 2013 року № 1281 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами)», зареєстроване в МЮУ 12 вересня 2013 року за № 1576/24108 (із змінами);
– від 07 лютого 2012 року № 235 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів – діяльності з управління іпотечним покриттям», зареєстроване в МЮУ 28 лютого 2012 року за № 328/20641 (із змінами).

Рішення направлено на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами