- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

05.06.2024

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) звертає увагу довірителів, а саме:
– ФФБ № 1000320007; місцезнаходження об’єкта будівництва: м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1 (забудовник – ТОВ «РК ТРАЄКТОРІЯ» код за ЄДРПОУ 33540479);
– ФФБ № 1000320003 та № 1000320004 (перша та друга черга); місцезнаходження об’єкта будівництва: Київська область, с. Білогородка, вулиця 40 років Перемоги, 11 (забудовник – ТОВ «ПРАВНИЧА ФІРМА «САМОХВАЛОВ ТА ПАРТНЕРИ» код за ЄДРПОУ 33886833);
– ФФБ № 1000320001; місцезнаходження об’єкта будівництва: м. Вишневе, вулиця Вітянська, 2 (забудовник ТОВ «СТОУН ХЕДЖ ДЕВЕЛОПМЕНТ» код за ЄДРПОУ 41250230).
За провадження професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках з порушенням умов ліцензування, до ТОВ «ФК «ТОЛОКА» (код за ЄДРПОУ 32955460) застосовано санкцію у вигляді анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю (виданої відповідно до Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 25.12.2012 № 2890 (Постанова про накладення санкції за правопорушення на ринках капіталу та організованих товарних ринках від 26.09.2023 № 205-ДУМ).

Відповідно до вимог законодавства Асоціацією з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) були вжиті заходи по відбору серед управителів-членів FIMA, управителя, який в подальшому буде здійснювати управління ФФБ, управління якими здійснювало ТОВ «ФК «ТОЛОКА», та ліцензію якого було анульовано. Пропозиції щодо кандидатур управителів, які будуть виконувати функції нового управителя по вищезазначеним ФФБ відсутні.

У зв’язку з цим, враховуючи вимоги законодавства, НКЦПФР було направлено листи управителям, які мають чинну ліцензію та відповідають певним вимогам профільного законодавства з пропозицією надання згоди/відмови щодо виконання функцій нового управителя. До Комісії надійшли відповіді від усіх управителів, яким надсилалися відповідні пропозиції з повідомленням про відмову у виконанні функцій нового управителя ФФБ, управління якими здійснювало ТОВ «ФК «ТОЛОКА».

З огляду на зазначену ситуацію та відповідно до вимог законодавства НКЦПФР розглянула питання щодо порушення процедури передачі ФФБ, управління якими здійснювало ТОВ «ФК «ТОЛОКА» в управління іншій фінансовій установі за рішенням суду.

Враховуючи відсутність згоди жодного з управителів, якому надсилалася пропозиція НКЦПФР у виконанні функцій нового управителя, у Комісії відсутні підстави та повноваження для порушення процедури передачі ФФБ, управління якими здійснювало ТОВ «ФК «ТОЛОКА», в управління іншій фінансовій установі за рішенням суду.

При цьому треба звернути увагу, що стаття 23 Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» передбачає право довірителів ФФБ звернутися до суду з метою передачі ФФБ в управління іншій фінансовій установі, що відповідає вимогам цього Закону.

З інформацією про управителів, які мають чинну ліцензію на провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю можна ознайомитись на сайті Комісії за посиланням.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами