- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

13.04.2023

НКЦПФР (Національна комісія по цінним паперам та фондовому ринку) пліч-о-пліч з міжнародними партнерами плідно працювала над розробкою проєкту закону про віртуальні активи, який імплементує в себе Європейський регламент MiCA (Markets in Crypto assets), та вже зовсім скоро оприлюднить текст для публічного обговорення з ринковою спільнотою та представниками профільних державних органів.

Україна є асоційованим членом Європейського союзу та активно співпрацює з ЄС у сфері регулювання фінансових послуг. Тож євроінтеграція є дороговказом і для записку ринку віртуальних активів. Вже зараз наша країна може стати першою державою в Європі, яка запровадить у правове поле MiCA, бо цього ще не зробила жодна юрисдикція.

Так, фахівці Комісії у співпраці з EY в Україні (Ernst&Young) за підтримки проекту USAID Financial Sector Reform незабаром оприлюднять результати роботи щодо змін до основного закону по віртуальним активам, а саме впровадження регламенту MiCА в українську площину.

В процесі напрацювань бази по ринку віртуальних активів, Комісія всебічно вдосконалювала свої знання в цьому напрямку. Представники НКЦПФР провели ряд консультацій з європейськими колегами, зокрема, з DG FISMA (Генеральним директоратом з питань фінансової стабільності, фінансових послуг і союзу ринків капіталу Європейської комісії) щодо методології класифікації віртуальних активів та контролю за діяльністю на ринках віртуальних активів. А також отримала досвід в ОБСЄ щодо зменшення ризиків з відмивання грошей, пов’язаних з віртуальними активами.

Слідкуйте за нашими новинами в офіційному Telegram-каналі НКЦПФР та не пропустіть головне.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами