- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

07.02.2023

Сьогодні, 7 лютого 2023 року, Голова НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку) Руслан Магомедов взяв участь у стратегічній офлайн сесії «Про війну без краваток: чого ми досягли і до чого готуємось».

Організатор заходу – Незалежна асоціація банків України (НАБУ).

Під час свого виступу на дискусійній панелі пан Магомедов розповів про виклики війни для ринків капіталів та його регулятора, а також про доленосні рішення Комісії та дерегуляцію. Акцентував він увагу на реформах, над якими зараз працює НКЦПФР: сек’юритизація, інвестиційні рахунки, віртуальні активи, пенсійна реформа, товарний ринок – розвиток агросектору та реформа самої Комісії (Закон №5865).

«Ми розуміємо, що коли Україна переможе, то сюди прийдуть інвестиції у великих обсягах. Частина з них буде прямими інвестиціями, інша частина піде через банківські механізми, але без ринку капіталів ми не обійдемось. Адже багато західних інвесторів і не тільки звикли до цього ринку, це для них звичний інструмент. І для того, щоб це було цікаво та максимально зручно, ми маємо привести наше податкове законодавство у відповідність. Бо зараз воно не дуже сприяє для залучення інвестицій через цінні папери, оскільки преференції лише для ОВДП», – повідомив Руслан Магомедов.

Також Голова Комісії додав: «Якщо говорити про інвестиції, то історично наші громадяни люблять вкладати кошти в нерухомість. Зараз це механізм забезпечення житлом громадян та метод інвестицій для деяких з них. Коли почнеться становлення економіки після війни, то іпотека стане ще й бізнесом. Дійсно, іпотека – це те, що допоможе відновити нашу країну. Тому ми працюємо над таким фінансовим інструментом, як сек’юритизація, щоб іпотека запрацювала саме так, як у всіх розвинених країнах. Для банків це стане ще один ефективним додатковим інструментів, не лише ОВДП і облігації місцевої позики, а й іпотечні цінні папери. Для цього необхідні законодавчі ініціативи та перебудова інститутів рейтингових агентств, над цим і працює Комісія. Ми б хотіли залучити також фахівців НАБУ до цього процесу, адже ви знаєте, що потрібно учасникам ринку».

В рамках сесії відбулось відверте спілкування між владою, банками та Fintech сектором. Ринок почув позицію та очікування держави, висловив свої ідеї та побажання щодо розвитку та потенційних інтеграцій.

 

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами