- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

22.05.2024

Під час війни облігації внутрішньої державної позики стали для нашої країни надійною опорою у підтримці фінансової системи. Навколо ОВДП об’єднались українські громадяни, бізнес та банки, та зробили цей фінансовий інструмент другим за обсягом джерелом фінансування держбюджету після міжнародної допомоги.

Міністерство фінансів України повідомило, що з початку повномасштабного вторгнення українцями придбано ОВДП на суму понад 1 трлн гривень*. Також у Міністерстві підрахували, що це понад 200 днів фінансування захисту і оборони України.

Наразі всього в обігу перебуває ОВДП на понад 1,6 трлн гривень, з яких частка комерційних банків – 42,2%, Нацбанку – 41,5%, юридичних осіб – 10%, фізичних осіб – 3,8%, нерезидентів – 2,4%, територіальних громад – 0,1%.

Нагадаємо, що НКЦПФР раніше створила проєкт Внесок, де зібрана вся необхідна інформація про інвестиції у «військові облігації» та наводяться переваги цього інструменту підтримки для обох сторін – держави та інвесторів. Для охочих зробити свій внесок розміщена проста інструкція та наведені партнери проєкту (банки та брокери) – посередники для купівлі ОВДП.

Проєкт реалізується в тісному партнерстві держави та бізнесу, де кожна сторона підсилює можливості іншої. Детальніше про це за посиланням.

* У цю суму не враховується емісія НБУ та докапіталізація Укрфінжитла протягом 2022 року.

Джерело: Міністерство фінансів України.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами