10.01.2022

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) схвалила доопрацьований проєкт рішення «Про затвердження Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю». Таку резолюцію комісіонери винесли на одному з останніх засідань регулятора.

«Ми встановили вимоги, обов’язкові для виконання при отриманні ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю, та при провадженні такої діяльності. Також прописали особливості поєднання цього виду роботи з окремими видами професійної діяльності на ринках капіталу, – розповідає Арсен Ільін, член НКЦПФР. – Передусім, ми керувались необхідністю врегулювання всіх аспектів і захисту прав і інтересів інвесторів. Адже це доволі поширений спосіб фінансування будівництва, зокрема, в регіонах – він охоплює 12 – 13 %% ринку. Тому ми як регулятор маємо забезпечити захист тих, хто прагне інвестувати в такий популярний актив, як нерухомість».

Проєкт Ліцензійних умов охоплює весь спектр питань, що стосуються діяльності з управління майном для фінансування об’єктів