- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

10.03.2020

З моменту запровадження у 2017 році процедури обов’язкового викупу акцій на вимогу особи, яка є власником домінуючого контрольного пакета у розмірі 95% (сквіз-ауту), 317 акціонерних товариств пройшли через цю процедуру.

Зокрема, 216 сквіз-аутів із загальної кількості відбулися згідно із Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України від 23.03.2017 №1983-VIII щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах. 101 сквіз-аут відбувся за процедурою, яка описана у статті 65-2 Закону України «Про акціонерні товариства».

Станом на 1 березня 2020 року на банківських рахунках умовного зберігання (ескроу), які були відкриті в рамках здійснення процедур обов’язкового викупу акцій у міноритарних акціонерів («сквіз аут»), зберігалося 436 мільйони гривень. Ці кошти призначені для виплати фізичним і юридичним особам, які є міноритарними акціонерами товариств, де відбулась процедура сквіз-ауту.

З початку запровадження сквіз-ауту з рахунків ескроу відповідно до надісланих вимог було виплачено вже 980 мільйонів гривень. Під час викупу акцій кошти отримали 33 тисячі міноритарних акціонерів.

Однією з причин, чому кошти можуть залишатися на рахунках незатребуваними, є неточність або зміна адреси акціонера, яка була зазначена ним при відкритті рахунку в цінних паперах у депозитарній системі.

«Наріжним каменем сквіз-ауту залишається порядок визначення ціни викупу акцій. Потрібно покращити процедуру і допомогти сторонам наблизитися до справедливої ціни. Законодавчу конструкцію, яка дозволить вирішити це питання, ми запропонувати в проекті нової редакції закону «Про акціонерні товариства» (№2493)», – зауважив Максим Лібанов, Член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ, ЧИ ВІДБУЛАСЬ ПРОЦЕДУРА СКВІЗ-АУТУ В ТОВАРИСТВІ, АЦІЯМИ ЯКОГО ВИ ВОЛОДІЄТЕ:

Відомості про всі оголошені сквіз-аути можна знайти на сайті Національного депозитарія України за посиланням.

Якщо в переліку на сайті НДУ зазначене товариство, акціями якого ви володієте, зверніться для уточнення контактних даних в депозитарну установу, яка відкривала Вам рахунок у цінних паперах.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами