- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

14.09.2023

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) розглянула справи про правопорушення на ринках капіталу та організованих товарних ринках щодо ТОВ «Фінансова компанія «ЖИТЛО-КАПІТАЛ».

Так, уповноваженими особам Комісії винесено постанову про накладення санкції у відношенні товариства «ФК «ЖИТЛО-КАПІТАЛ» у вигляді зупинення дії ліцензії на провадження діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю на строк до 12.03.2024.

Комісією встановлено, що компанія «Житло-Капітал» системно порушувала законні права своїх інвесторів:

  • управитель використовував кошти ФФБ не за цільовим призначенням,
  • не повідомив інвесторів про перенесення строків здачі в експлуатацію об’єкта будівництва,
  • відкриття фінансування об’єктів будівництва з 2015 року по теперішній час відбувалось без наявності всіх необхідних документів, зокрема тих, що підтверджують право спорудження на земельній ділянці об’єкту житлового будівництва.

До Комісії надходили численні скарги від довірителів щодо управителя ФФБ (фонду фінансування будівництва) виду А ЖК «Голосіївська долина» (попередня назва – ЖК «Паркова долина») − ТОВ «ФК «Житло-Капітал» щодо порушення зазначеним управителем їх прав та законних інтересів на ринку фінансових послуг.

Також Комісією встановлено, що компанія ТОВ «ФК «ЖИТЛО-КАПІТАЛ», порушуючи вимоги законодавства, зберігала оперативні резерви ФФБ на рахунках, відкритих у небанківській фінансовій установі ТОВ «Каса народної допомоги». Наразі мова йде про кошти в розмірі близько 3,7 млрд грн. Зазначимо, що 26.03.2021 НБУ анулював ліцензію «Каса народної допомоги» та 23.04.2021 виключив товариство з Державного реєстру фінансових установ.

Важливо, що фінансова компанія не звільняється від виконання обов’язків, які передбачені раніше укладеними договорами управління майном. З моменту зупинення ліцензії і на вказаний термін заборонено створення нових ФФБ, збільшення кількості об’єктів будівництва в уже створених фондах та заборонено укладення нових договорів з установниками управління майном.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами