- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

25.11.2021

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) та Держлісагентство (Державне агентство лісових ресурсів України) сьогодні, 25 листопада, підписали меморандум про співпрацю. Це значить, що тепер на ринку деревини буде більше прозорості та злагодженості, механізми торгівлі на товарному ринку будуть належно врегульовані, а держава отримає більше надходжень у бюджет і нові гектари зелених насаджень.

«Наразі ринок деревини як товарний ринок знаходиться на початковому етапі своєї роботи. Але вже маємо і перші перемоги – зростання обсягів торгівлі лісом і, як наслідок, додатковий дохід для держави. До того ж, ми розглядаємо товарні ринки не у відриві від інших регульованих нами ринків. Адже спотовий ринок допоможе створити нові похідні фінансові інструменти та хеджувати ризики. До слова, ми вже розглядаємо можливість запуску індексів на деревину і «карбонових сертифікатів», – зауважує Руслан Магомедов, Голова НКЦПФР. – Тому ми раді партнерським стосункам із Держлісагентством, підтримці наших ініціатив і сподіваємось на спільну роботу на розвиток галузі».

Так, наприклад, за результатами роботи з липня по листопад – за термін торгівлі деревиною на ліцензованих біржових майданчиках – держава отримала 1,1 млрд грн додаткового доходу від виставленої на торги необробленої деревини.

В меморандумі між НКЦПФР і Держлісагентством йде мова про консолідацію зусиль держінституцій, спрямованих на створення передумов ефективного розвитку, функціонування  ринку деревини, організованих товарних ринків та ринків капіталу, забезпечення прозорості діяльності учасників відповідних ринків. Документ передбачає надання взаємної консультаційної допомоги, обмін інформацією, спільні підходи щодо механізмів та інструментів якісного регулювання ринку деревини,  організованих товарних ринків та ринків капіталу тощо.

«Очікуємо прийняття закону про ринок деревини, який врегулює всі питання. Сьогодні ми вже бачимо якісні зміни в торгівлі деревиною на ліцензованих біржах. Підприємствами галузі за 10 місяців 2021 року отримано доходів на 6,5 млрд грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Ми раді, що регулятор ринку капіталу і товарних ринків розділяє наш підхід до охорони і сталого розвитку лісового господарства України», – говорить Юрій Болоховець, Голова Державного лісового агентства України.

Нагадаємо, починаючи з 1 липня 2021 року торгівля стандартизованими товарами (зерно, деревина, паливо тощо) перейшла на ліцензовані біржові майданчики. За їхнє ліцензування відповідає Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, регулятор ринків капіталу та організованих товарних ринків в Україні. Державне агентство лісових ресурсів України як центральний орган виконавчої влади реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства. Розвиток товарних ринків, в тому числі ринка деревини, є одним із пунктів Меморандуму України з МВФ.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами