- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

21.03.2024

Юрій Шаповал, Член НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку), 19 березня 2024 року очолив восьме засідання керівного комітету проєкту ЄС EU-FAAR «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні».

У межах проєкту НКЦПФР разом із Національним банком України, Міністерством фінансів України, Органом Суспільного нагляду за аудиторською діяльністю працюють над запровадженням фінансової звітності в єдиному електронному форматі за таксономією UA МСФЗ XBRL.

«Разом з колегами ми постійно працюємо над вдосконаленням механізму складання та подачі фінансовою звітності. Комісія прагне, щоб цей процес був максимально уніфікований і повний, але водночас став максимально простим і зручним для всіх учасників», – наголосив Юрій Шаповал.

Під час засідання було відзначено досягнутий прогрес за напрямами удосконалення фінансової звітності в єдиному електронному форматі, зокрема спільне розроблення чергового річного електронного формату Таксономії UA МСФЗ XBRL для подальшого використання суб’єктами звітування при складанні річної та проміжної фінансової звітності.

Також обговорювались подальші плани співпраці між НКЦПФР, Мінфіном, НБУ і ОСНАДом у межах проєкту EU-FAAR для розроблення електронного формату Таксономії UA МСФЗ XBRL 2023 року, що буде використовуватися суб’єктами звітування при складанні фінансової звітності в електронному форматі за 2023 рік, а перспективи запровадження корпоративної звітності зі сталого розвитку в майбутному.

Довідкова інформація:
EU-FAAR «Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні» – це проєкт, що фінансується Європейським Союзом та реалізується консорціумом на чолі з компанією DAI, спрямований на забезпечення запровадження та посилення реформ у сферах бухгалтерського обліку, аудиту та фінансової звітності.

 

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами