24.11.2021

Сьогодні розвиток «зеленого» фінансування є одним із найбільш перспективних і однозначно сталих напрямків в світовому масштабі. Зелені облігації, які з’явились цього року в Україні завдяки НКЦПФР, – ефективний фінансовий інструмент, який точно стане в нагоді бізнесу і державі для реалізації проєктів «зеленого» спрямування. Тож на круглому столі, організованому спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), регулятор обговорив з бізнесовою спільнотою деталі «зелених» бондів і дав свої рекомендації щодо їх випуску.

Виступаючи з вітальним словом, Руслан Магомедов, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), зазначив: «Ми розуміємо, як змінюється нині світ, і наскільки важливі і для економіки, і для екології саме сталі фінасові інструменти. Регулятор відповідає вимогам часу, тому серед опцій залучення коштів на ринку капіталу, які ми пропонуємо ринку, – в тому числі і зелені облігації. Вважаємо цей інструмент перспективним і будемо раді незабаром зареєструвати такі green bonds».

Круглий стіл зібрав більше 200 учасників з корпоративного сектору, органів влади, профільних асоціацій тощо. Під час заходу учасники почули про плани Комісії з розвитку ринку зелених облігацій в Україні, зокрема, проєкти регуляторних актів, міжнародний досвід розвитку цього інструменту, а також рекомендації регулятора щодо випуску зелених облігацій.

Максим Лібанов, Член НКЦПФР, повідомив: «Рекомендації щодо реалізації або фінансування проєктів екологічного спрямування шляхом емісії зелених облігацій, які ми розробили цього року, – це тільки початок, однак це справжній дороговказ для майбутніх емітентів. Незабаром ми плануємо перейти до нормативного регулювання обігу цього інструменту. Ми розуміємо можливі складнощі, з якими можуть стикатись, в тому числі в частині розкриття інформації емітенти зелених бондів, і будемо сприяти тому, щоб вони були максимально комфортними. Але в той же час, закликаємо від так званого green washing – нецільового викорастання коштів від сталого фінансування».

За словами пана Лібанова, Комісія планує до кінця року затвердити окремий додаток до Кодексу корпоративного управління, присвячений питанню ESG (Environmental, Social and Corporate Governance). Це буде спеціалізований документ, який детально розповідатиме про найкращу практику впровадження ESG у внутрішню політику компанії та відображення в робочій документації, вплив на наглядову раду тощо. Ці ініціативи мають рекомендаційних характер, так само як і Кодекс корпоративного управління.

Нагадаємо, що НКЦПФР активно займається розвитком спектру фінансових інструментів на ринках капіталу. У липні 2021 року Комісія систематизувала світові здобутки в частині Green Bonds і схвалила Рекомендації щодо реалізації або фінансування проектів екологічного спрямування шляхом емісії зелених облігацій. Документ готували з урахуванням нормативної бази та методичних рекомендацій провідних учасників ринку капіталів – Європейської комісії, Міжнародної асоціації ринків капіталу (ICMA), Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та Світового банку (World Bank).

З презентаціями, які були представлені на круглому столі, можна ознайомитись тут:

– Рекомендації НКЦПФР щодо зелених облігацій,

– Міжнародний досвід розвитку ринку зелених облігацій,

– Застосування стандартів ESG під час випуску зелених облігацій.

На офіційному вебсайті IFC також можна знайти інформацію про green bonds.

Переглянути відеозапис круглого столу можна за посиланням

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами