- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

25.02.2020

В рамках моніторингу сумнівних фінансових проектів («скам-проекти»), які обіцяють українцям швидкий і гарантований дохід, Комісія звертає увагу споживачів фінансових послуг на те, що останнім часом в мережі Інтернет і соціальних мережах стрімко розповсюджується пропозиція інвестувати в акції неіснуючого «Українського народного банку», який називає себе «інвестиційний проект».

В той же час у Державному реєстрі банків, який ведеться Національним банком України і містить відомості про державну реєстрацію усіх банків, відсутня інформація про «Український народний банк». Відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність», банком може називатися лише юридична особа, яка має банківську ліцензію і відомості про яку внесені до Державного реєстру банків.

Так само у Державному реєстрі випусків цінних паперів, який ведеться Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку і містить відомості щодо усіх зареєстрованих випусків цінних паперів, відсутня інформація про реєстрацію випуску акцій емітенту з таким найменуванням.

При спробі придбати акції зазначеного проекту через його веб-сайт, користувачу пропонуються три варіанти оплати за акції: Money Storage, Perfect Money та оплата у криптовалюті Bitcoin. Функція оплати банківською картою нібито передбачена, але не працює. Доступні користувачу варіанти оплати є електронними гаманцями, платежі через які практично не можливо відслідкувати та встановити куди були переведені кошти клієнта.

На веб-сайті проекту відсутня будь-яка правова інформація щодо юридичної особи та підстав надання нею інвестиційних послуг. У особистому кабінеті користувача є посилання на такі розділи як Документи, Контакти компанії, Умови користування, Політика конфіденційності, але всі вони не працюють.

Комісія вбачає, що інформація розміщена за посиланням https://unb.name є шахрайством, несе загрозу введення в оману громадян, створює ризики втрати ними коштів через фінансову та інвестиційну необізнаність. Інформація про потенційно протиправну діяльність на території нашої країни направлена у правоохоронні органи України.

Хочете інвестувати свідомо? Ознайомтесь з нашими рекомендаціями «10 ознак фіктивності інвестиційного проекту»

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами