- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

08.04.2024

Минулого місяця в Україні запрацювала нова облікова система часток товариств на базі Національного депозитарію України. Новий сервіс передбачає перехід від традиційного обліку в ЄДР до системи, яка надає бізнесу гарантії захисту їхніх прав власності та нові сервіси.

В чому актуальність?

Перш за все, облікова система НДУ спрямована на захист права власності від його несанкціонованої втрати, тобто рейдерства. Детально фіксуються факти набуття прав на частки, їх припинення та обмеження.

Нові можливості

Відтепер операції з частками ТОВ та ТДВ отримають нові безпекові можливості: гарантування розрахунків по угодам купівлі продажу часток, гарантії кредиторам, права та вимоги яких забезпечуються заставою прав на частку товариства, а також інші операції з використанням рахунків «ескроу».

Також це про корпоративну діяльність. Проведення електронних зборів учасників, що є актуальним в умовах війни та зручним для товариств. Виплата дивідендів та направлення всіх необхідних повідомлень через облікову систему.

Нові учасники

Депозитарна установа ТОВ «ФК «ДАЛІЗ-ФІНАНС» стала новим учасником облікової системи та набула статус уповноваженої депозитарної установи. Це означає, що тепер клієнти ФК «ДАЛІЗ-ФІНАНС» зможуть об’єднати облік своїх прав власності на цінні папери та частки товариства в одній депозитарній установі.

«Сподіваємося, що й інші депозитарні установи звернуть увагу на нові можливості розвитку свого бізнесу, які створює облікова система часток та запропонують своїм клієнтам новий рівень безпеки зберігання корпоративних прав. Центральний депозитарій та депозитарні установи неодноразово підтвердили високий рівень надійності та технологічності обслуговування своїх клієнтів» – зазначив член правління ПАТ «Національний депозитарій України» Олексій Тарасенко.

Нагадаємо, що до облікової системи Центрального депозитарію вже зараховано частки ТОВ «ШПОЛА-АГРО ІНДУСТРІ».

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами