- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

04.07.2024

Голова НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку) взяв участь у Kyiv International Economic Forum TALKS на тему: «Захист прав українських підприємців та інвесторів».

Під час панельної дискусії представники органів державної влади, відповідальних за захист інвесторів, та представники великого бізнесу обговорити стан бізнес-клімату в Україні та виклики, з якими стикаються підприємці.

Руслан Магомедов зауважив про технологічний проєкт регулятора, що створений на базі Центрального депозитарію, та спрямований на захист прав українських підприємств і розвиток корпоративної діяльності компаній: «Ми пропонуємо бізнесу нову облікову систему, яка спрямована на захист права власності від рейдерства. Система детально фіксує факти набуття прав на частки ТОВ та ТДВ, їх припинення та обмеження. Тобто будь-які операції відображаються в системі і унеможливлюють несанкціоновані дії. Ми розуміємо наскільки важливо пропонувати бізнесу крило захисту та спрощувати більшість застарілих процесів для їх ефективної діяльності в реаліях сьогодення».

Також Голова Комісії розповів про кейс Фрідом Фінанс Україна та дії регулятора для вирішення проблеми вкладників: «Ключовим завданням для Комісії є невідкладне вирішення питання з активами клієнтів компанії, які, на жаль, залишаються заблокованими на рахунках вже досить довгий час. Нещодавно Комісія ввела в компанію тимчасового керівника виконавчого органу професійного учасника. Це стало для нас можливим лише з прийняттям профільного закону, і ми відразу цим скористались. Наразі тимчасовий керівник проводить повний аудит компанії, в тому числі зобов’язань та власних коштів. Потім підготує детальний план подальших дій, де можна буде оцінити спроможність та строки повернення заблокованих активів клієнтів».

Учасники KIEF TALKS підкреслили, що для успішного співіснування держави та бізнесу потрібна стратегія, яка визнає, що економіка не може існувати без інвестицій, а інвестиції – без духу вільного підприємництва. Тільки з міцною економікою держава здатна захистися від зовнішніх загроз.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами