- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

23.05.2025

Система пенсійного забезпечення в Україні включає три рівні: солідарну державну пенсію, обов’язкову накопичувальну (що лише готується до впровадження) та добровільну — через недержавні пенсійні фонди (НПФ). Саме третій рівень вже працює в нашій країні протягом багатьох років.

Яка ситуація навколо пенсійної реформи та роль НПФ у ній? Про це розповів Голова НКЦПФР Руслан Магомедов в інтерв’ю YouTube каналу «Мінфін».

Він пояснив, що внески до недержавного пенсійного фонду є власністю вкладника на все життя, незалежно від зміни місця роботи, припинення внесків або переїзду за кордон. Ключовим завданням такої системи є збереження купівельної спроможності внесених коштів через мінімізацію впливу інфляції.

Діяльність зазначених фондів регулюється суворими вимогами та контролюється Комісією для забезпечення максимальної безпеки заощаджень громадян.

За словами Руслана Магомедова, на сьогодні однією з ключових проблем для керуючих компаній НПФ є пошук надійних інвестиційних інструментів.

З огляду на це Комісія пропонує залучати інвестиції в надійні корпоративні облігації та стимулювати розвиток ринку акцій шляхом виведення на біржу частки успішних державних компаній. Це надасть необхідні інвестиційні можливості та залучить довгострокові кошти в економіку країни.

Як приклад успішного реформування, Руслан Магомедов навів пенсійну реформу в Польщі, яка сприяла не лише фінансовій стабільності, але й економічному зростанню, створенню робочих місць і збільшенню надходжень до бюджету. Хоча український контекст інший, окремі механізми польської моделі можуть бути адаптовані й в Україні.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами