- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

14.06.2023

Сьогодні, 14 червня 2023 року, НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) разом з міжнародними партнерами презентувала представникам профільних державних органів та ринковій спільноті текст проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обороту віртуальних активів в Україні».

Зустріч відбувалась в рамках засідання Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів, в якому взяли участь керівництво та фахівці НКЦПФР, міжнародні організації, спеціалісти Національного банку України, представники депутатського корпусу, профільних органів, провідних фахівців ринку та інші зацікавлені учасники.

За основу проєкту Комісія взяла Регламент ЄС MiCA (Markets in Crypto assets), який буде імплементовано в українську площину. Робота над документом розпочалась восени 2022 року за підтримки Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору», який залучив Ernst&Young як консультантів.

Структура законопроєкту складається з таких основних пластів:
– зміни до Податкового кодексу України,
– нову редакція Закону України «Про віртуальні активи»,
– зміни до інших законодавчих актів.

В цілому документ окреслює механізм правового регулювання, обсяг юридичних зобов’язань для учасників ринку, яких необхідно дотримуватись, концепцію оподаткування, а також питання захисту прав інвесторів від шахрайства та інших неправомірних дій на ринку.

Руслан Магомедов, Голова НКЦПФР, зазначив: «Комісія спільно з однодумцями та партнерами тривалий час плідно працювала над законопроєктом і нарешті показала свої напрацювання. Тож Україна отримала дорожню європейську карту як і куди рухатись щодо запуску ринку віртуальних активів. Наступним кроком ми бачимо врахування всіх пропозицій та зауважень колег, які ознайомлені з текстом, та передачу проєкту народним депутатам в профільний комітет».

Україна є асоційованим членом Європейського союзу та активно співпрацює з ЄС у сфері регулювання фінансових послуг. Тож євроінтеграція – це орієнтир і для записку українського ринку віртуальних активів. Наша країна може стати першою державою в Європі, яка запровадить у правове поле MiCA, бо наразі цього ще не зробила жодна юрисдикція.

Нагадаємо, що у квітні 2023 року Європейський парламент схвалив нові загальні правила нагляду та захисту прав споживачів щодо криптовалют – Markets in Crypto assets (MiCА). Регламент набере чинності в ЄС 29 червня 2023 року і почне повністю діяти з 30 грудня 2024 року. MiCА – це документ, який передбачає регулювання віртуальних активів у ЄС, захищаючи користувачів та інвесторів в цій галузі.

 

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами