- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

27.03.2024

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) стоїть на сторожі захисту прав та інтересів інвесторів, а розвиток міжнародного партнерства і обмін досвідом з колегами є важливою складовою цього процесу. Тож минулого тижня відбувалась онлайн-зустріч НКЦПФР з фахівцями BaFin (Федеральної служби фінансового нагляду Німеччини).

Член НКЦПФР Іраклія Барамія зазначив: «Радий нашій співпраці з BaFin у напрямку запобігання шахрайству та зловживанням на ринках капіталу. Ми ознайомились з загальними підходами та експертизою німецьких колег щодо боротьби з фінансовими шахрайствами та розповіли про власний досвід з цього питання на українському ринку. Впевнений, що наша комунікація та взаємодія матиме ефективні результати для захисту прав інвесторів».

Також традиційно інформуємо про оновлення списку ненадійних інвестиційних проєктів та звертаємо на це увагу інвесторів. Цього разу Комісією виявлено ще 12 кейсів:

Вкотре нагадуємо потенційним інвесторам про значні ризики пов’язані з інвестування:

  • через осіб, діяльність яких на території України жодним чином не регулюється,
  • осіб, що вказують недостовірну інформацію про ліцензовану та нібито офіційну діяльність в країнах з розвиненими фінансовими ринками.

Повний список проєктів наведений на офіційній вебсторінці Комісії в розділі «Захист прав інвесторів». У разі відсутності інформації про певний сумнівний проєкт у зазначеному розділі, потенційні інвестори, керуючись «10 ознаками сумнівності інвестиційного проєкту», можуть самостійно проаналізувати його на предмет сумнівності, або звернутися з відповідним запитом до Комісії на еmail: [email protected].

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами