- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

Порядок розпорядження коштами, не сплаченими учасникам інститутів спільного інвестування у зв’язку з непред’явленням ними в установлений строк до викупу належних їм цінних паперів інститутів спільного інвестування, що ліквідуються

Загальна інформація про документ

№:
972
Дата затвердження:
29.07.2014
Тема:
Діяльність із спільного інвестування
Категорія:
Порядок
Статус:
Чинний
Видавець:
НКЦПФР
Посилання на зовнішній документ:
Останні зміни:
14.09.2017
Номер мін'юсту:
1631/26408
Дата реєстрації:
24.12.2014
Стверджуючий документ:

Змiст документу

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
29 липня 2014 року N 972

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 грудня 2014 р. за N 1631/26408

Порядок
розпорядження коштами, не сплаченими учасникам інститутів спільного інвестування у зв’язку з непред’явленням ними в установлений строк до викупу належних їм цінних паперів інститутів спільного інвестування, що ліквідуються

I. Загальні положення

  1. Цей Порядок визначає процедуру депонування та виплату коштів, не сплачених учасникам інститутів спільного інвестування (пайових та корпоративних інвестиційних фондів) (далі – ІСІ), що ліквідуються, відповідно до законодавства України у зв’язку з непред’явленням цими учасниками до викупу (з метою розрахунків) належних їм інвестиційних сертифікатів (акцій) в установлений строк.
  2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:

депонування – передача ліквідаційною комісією ІСІ (уповноваженою особою цієї комісії) (далі – ліквідаційна комісія) коштів, не сплачених власникам не пред’явлених до викупу цінних паперів ІСІ, до банку або внесення таких коштів у порядку, встановленому законодавством, в депозит нотаріуса з метою проведення розрахунків з цими власниками;

документи, що підтверджують право власності, – сертифікат або виписка з рахунку в цінних паперах, надана депозитарною установою, або інші документи, що підтверджують право власності на цінні папери відповідно до законодавства.

Інші терміни, які вживаються у цьому Порядку, застосовуються у значеннях, наведених у законах України та нормативно-правових актах Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – Комісія).

  1. З метою розрахунків з учасниками ІСІ, що ліквідуються, депонуванню підлягають кошти, які не сплачені таким учасникам у зв’язку з непред’явленням ними до викупу в установлений строк належних їм інвестиційних сертифікатів (акцій) або документів, що підтверджують право власності на цінні папери відповідно до законодавства.
  2. Депонування не сплачених коштів учасникам ІСІ, що ліквідуються, у зв’язку з непред’явленням ними в установлений строк належних їм цінних паперів ІСІ здійснюється ліквідаційною комісією відповідно до вимог нормативно-правових актів Комісії щодо припинення корпоративного інвестиційного фонду та припинення пайового інвестиційного фонду, а також з урахуванням вимог нормативно-правових актів Міністерства юстиції України щодо вчинення нотаріальних дій та Національного банку України щодо відкриття рахунків у банках.
  3. Пункт 5 розділу І виключено

(згідно з рішенням Національної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 14.09.2017 р. N 691)

II. Порядок, строки депонування коштів, не сплачених учасникам ІСІ за не пред’явленими до викупу цінними паперами ІСІ

  1. Ліквідаційна комісія протягом семи днів з дати закінчення строку розрахунків з учасниками ІСІ зобов’язана здійснити депонування суми коштів, що залишилася за не пред’явленими до викупу в установлений строк цінними паперами ІСІ, шляхом:

укладання договору про відкриття поточного рахунку (далі – Договір) з банком з подальшим перерахуванням на цей рахунок коштів, що підлягають депонуванню;

внесення коштів, що підлягають депонуванню, в порядку, встановленому законодавством, в депозит нотаріуса.

Ліквідаційна комісія може обрати лише один з указаних у цьому пункті способів депонування коштів.

  1. Договір укладається за місцезнаходженням ліквідаційної комісії.

Прийняття нотаріусом в депозит коштів проводиться за місцем виконання зобов’язання.

Укладення Договору або внесення коштів в депозит нотаріуса передбачає надання ліквідаційною комісією до банку таких документів:

1) перелік власників іменних цінних паперів ІСІ, які не пред’явили до викупу в установлений строк належні їм іменні цінні папери ІСІ, складений ліквідаційною комісією в паперовому та електронному вигляді, згідно з додатком 1 до цього Порядку (для документарної (бездокументарної) форми існування цінних паперів);

2) заповнений зразок бланка сертифіката цінного папера відповідного ІСІ.

Подається при документарній формі існування цінних паперів;

3) сертифікат якості на бланки цінних паперів для перевірки сертифікатів цінних паперів на справжність (автентичність).

Подається при документарній формі існування цінних паперів;

4) реєстр інвестиційних сертифікатів на пред’явника або документів, що підтверджують право власності на інвестиційні сертифікати, які не були пред’явлені до викупу в установлений строк, у паперовому та електронному вигляді згідно з додатком 2 до цього Порядку.

Подається у разі випуску інвестиційних сертифікатів на пред’явника.

  1. Сума коштів, що депонується власнику цінних паперів ІСІ, повинна дорівнювати вартості, за якою здійснювався викуп таких цінних паперів з метою проведення розрахунків з учасниками, які пред’явили до викупу належні їм на праві власності цінні папери ІСІ в установлений строк.
  2. Ліквідаційна комісія зобов’язана забезпечити доступ до інформації про порядок депонування та виплати задепонованих коштів (далі – Інформація) для всіх учасників відповідного ліквідованого ІСІ, які не пред’явили в установлений строк до викупу (з метою розрахунків) належні їм цінні папери ІСІ, шляхом виконання таких заходів:

1) протягом десяти робочих днів з дати депонування коштів опублікувати Інформацію в офіційному друкованому виданні Комісії та письмово повідомити про неї кожного з таких учасників ІСІ;

2) протягом п’яти робочих днів з дати депонування коштів розмістити на веб-сайті компанії з управління активами Інформацію в повному обсязі. При цьому Інформація повинна бути у вільному доступі на сайті компанії з управління активами протягом усього строку, на який задепоновано несплачені кошти;

3) протягом п’яти робочих днів з дати депонування коштів розмістити Інформацію на сайті загальнодоступної інформаційної бази даних Комісії.

  1. Інформація для власників цінних паперів ІСІ повинна містити:

відомості про місце депонування коштів (реквізити банку та/або реквізити нотаріуса);

порядок виплати та перелік необхідних документів для отримання власником цінних паперів ІСІ задепонованих коштів.

 

Директор департаменту спільного
інвестування та регулювання
діяльності інституційних інвесторів

О. М. Симоненко

 

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами