Колектив НКЦПФР сформовано з досвідчених компетентних працівників, багато з яких працюють в Комісії протягом 10-15 років. Тим не менш Комісія постійно оновлює кадровий склад, залучаючи до своїх лав молодих амбітних спеціалістів.
Керівництво Комісії спрямовує свої зусилля на підвищення професійного рівня працівників органу і покращення умов праці. Щорічно декілька державних службовців проходять навчання у вищих навчальних закладах освіти та здобувають другу та третю профільну освіту. З метою фахового удосконалення, оновлення та набуття нових умінь, знань та навичок регулярно організовуються заходи з підвищення професійного рівня працівників. Істотним внеском у професійний розвиток працівників центрального апарату НКЦПФР стала участь у навчальних семінарах, тренінгах із залученням міжнародної технічної допомоги.
При прийнятті на роботу до НКЦПФР здійснюється ретельний конкурсний відбір. На офіційному веб-сайті Комісії обов‘язково оприлюднюється інформація про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад та перелік вимог до претендентів. У 2015 році відповідно до Указу Президента України від 03.04.2015 № 199/2015 «Про скорочення граничної чисельності працівників Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку» було затверджено нову граничну чисельність працівників Комісії у кількості 460 штатних одиниць. З 1 липня 2015 року за рахунок скорочення мережі територіальних органів чисельність працівників НКЦПФР була приведена у відповідність до вимог вищезазначеної постанови.
Право на державну службу згідно з Законом України «Про державну службу» мають громадяни України незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової і національної приналежності, статі, політичних поглядів, релігійних переконань, місця проживання, які одержали відповідну освіту і професійну підготовку та пройшли у встановленому порядку конкурсний відбір, або за іншою процедурою, визначеною Кабінетом Міністрів України. Проведення конкурсу для вступу на державну службу регулюється Порядком проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженим Кабінетом міністрів України.
ЗАВАНТАЖИТИ перелік документів для участі у конкурсі.
ЗАВАНТАЖИТИ заяву на участь у конкурсі.
ЗАВАНТАЖИТИ заяву про проведення перевірки
ЗАВАНТАЖИТИ зразок особової картки
ЗАВАНТАЖИТИ бланк особової картки
ЗАВАНТАЖИТИ заяву на користування пристосуванням
ЗАВАНТАЖИТИ бланк заяви про відсутність заборгованості
ОЗНАЙОМИТИСЬ з переліком тестових запитань.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку співпрацює з особами, які добровільно повідомляють про можливі факти корупційних, або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції». Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції перебувають під захистом держави. Тож, якщо Вам стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, Ви можете повідомити про виявлені факти.
Повідомлення може бути надано:
Письмово: надіслати на електронну пошту: personnel@nssmc.gov.ua. або залишити повідомлення в «Скриньці довіри», яка розміщена в приміщенні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або
За телефоном: зателефонувавши на «гарячу лінію «Запобігання проявам корупції», яка працює з 11.00 до 13.00 години кожен четвер місяця за телефоном: 254-24-33.
Відповідальна особа за роботу щодо прийняття, обліку і опрацювання повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» Магдик Ганна Вікторівна.
Звертаємо увагу, що згідно зі статтею 53 Закону України «Про запобігання корупції» розгляду підлягають повідомлення про порушення вимог цього Закону, здійснені працівником відповідного органу без зазначення авторства (анонімно). Анонімне повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства підлягає розгляду, якщо зазначена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Інші письмові звернення без зазначення місця проживання, не підписані автором (авторами), а також такі, з яких неможливо встановити авторство, відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про звернення громадян» визнаються анонімними і розгляду не підлягають.
Нагадуємо, що повідомлення особою завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.
Відповідальність за координацію роботи з питань запобігання та виявлення корупції наказом Голови Комісії від 26.03.2012р. № 250 покладено на Сахнацьку О.А., Керівника апарату.
Уповноваженим підрозділом з питань запобігання та виявлення корупції визначено департамент роботи з персоналом та запобігання корупції, керівник – Тимощук Ю.В.
НКЦПФР проводить спеціальну перевірку щодо наявності корпоративних прав у претендентів на посади, що визначені Приміткою до статті 56 Закону України «Про запобігання корупції», пунктом 1 Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 року № 171, та на посади, які визначені Переліком посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків, затвердженим рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 17.06.2016 року № 2.
Крім визначених Приміткою до статті 56 Закону України «Про запобігання корупції» посад, до визначених Порядком посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, належать:
До затвердженого Рішенням Переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків належать наступні посади:
Згідно з частиною другою статті 42 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» інформація про власників пакетів (10 відсотків і більше) акцій приватних акціонерних товариств та про власників пакетів (5 відсотків і більше) акцій публічних акціонерних товариств подається Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, яка веде облік прав на акції емітента у депозитарній системі України, у строки, порядку та за формою, що встановлені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Запити про перевірку відомостей щодо наявності корпоративних прав, слід надсилати до центрального апарату Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (вул. Московська, 8, корпус 30, м. Київ, 01010).
Документи до теми |
---|
Кодекс етики та поведінки працівників Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є узагальненням стандартів етичної поведінки, доброчесності та запобігання конфлікту інтересів у діяльності працівників НКЦПФР, встановлених законами та підзаконними нормативно-правовими актами, дотримання та виконання яких є обов’язковим.
В документі йде мова про етичну поведінку спеціалістів Комісії, засади їх етики та поведінки, вимоги та обмеження для працівників регулятора, а також висвітлюються аспекти запобігання проявам корупції.
Положення Кодексу поведінки поширюється на всіх працівників НКЦПФР з моменту призначення на посаду та ознайомлення з його положеннями.
Кодекс служить основою формування етики працівників НКЦПФР, орієнтує фахівців Комісії в умовах конфліктів та інших обставин морального вибору, сприяє формуванню потреби дотримання етичних норм поведінки та є важливим чинником щодо забезпечення якісного виконання службових завдань та обов’язків.